TP-Link, Altı Antenli, Üç-Bant Teknolojili Yönlendiricisini Duyurdu TP-Link, Altı Antenli, Üç-Bant Teknolojili Yönlendiricisini Duyurdu
TP-Link, çok sayıda cihazın WiFi ağına bağlandığı ev ve ofisler için çok güçlü yeni bir yönlendiriciyi (router) satışa sunacağını duyurdu. TP-Link, Altı Antenli, Üç-Bant Teknolojili Yönlendiricisini Duyurdu

TP-Link, çok sayıda cihazın WiFi ağına bağlandığı ev ve ofisler için çok güçlü yeni bir yönlendiriciyi (router) satışa sunacağını duyurdu.

Yeni nesil ağ standardı olan 802.11ac destekli olan Archer C3200, üzerindeki altı adet anten sayesinde WiFi’yi daha geniş bir alana yayarken, üç-bant (tri-band) teknolojisi ile de çok sayıda cihazın farklı kanalları kullanarak ve performansı düşürmeden ağa bağlanmasını sağlıyor.

Yeni nesil yönlendirici Archer C3200, üç ayrı WiFi kanalı ile ağ talebini dengeliyor ve performans düşmesini engelliyor. Yönlendircide bir adet 2.4GHz (600Mbps), iki adet de 5GHz (1300Mbps) bandı yer alıyor. Toplamda 3200Mbps kablosuz hızlara ulaşılabiliyor. Archer C3200’de üç-bant teknolojisinin yanında WiFi kapsama alanını daha genişletmeye yönelik olarak da donanım ve yazılım özellikleri bulunuyor. Çok sayıda cihazın ağa bağlı olduğu ofisler ve akıllı TV’den oyun konsoluna, bilgisayarlardan akıllı telefonlara değin farklı cihazların ağ erişimi olan evler için uygun olan C3200’de 1GHz’lik çift çekirdekli güçlü işlemci kullanılıyor.

官网导图

Ürünün üzerinde hem USB 3.0 hem de USB 2.0 girişi yer alan ürüne diskleri bağlayarak doküman, fotoğraf, video paylaşımı yapılabiliyor. Ayrıca dört adet Gigabit Ethernet girişi de akıllı TV, PC, oyun konsolları için on kat daha hızlı kablolu bağlantı sunuyor.

Kurulumu ve kullanımı da basit ve rahat olan Archer C3200, TP-Link’in akıllı telefon üzerinden yönlendiricilerin yönetilmesini sağlayan Tether uygulaması sayesinde kolayca yapılandırılabiliyor ve her tür ayar, denetim akıllı telefonlardan yapılabiliyor. Ürünün bu yıl sonunda Türkiye’de satışa sunulması planlanıyor.

Star Citizen’dan Yeni Tanıtım Videosu GeldiCeyda Doğan Karaş Editor in chief

86 doğumlu. Evli, mutlu, Tauren'li. Star Wars, Doctor Who, Yu-Gi-Oh ve Blizzard delisi. 93'ten beri video oyunlarıyla fazla uğraşıyor ve hayatı onların üzerine şekilleniyor. Korku, macera, psikoloji kitap ve animelerine bayılıyor. Koyu Beşiktaş taraftarı ve cosplay organizatörü. Ayrıca cosplay, vazgeçemediği hobilerinden sadece birisi.