Trion Worlds, Çalışanlarının Büyük Kısmının İşine Son Verdi Trion Worlds, Çalışanlarının Büyük Kısmının İşine Son Verdi
Rift, Trove, Defiance ve Archeage gibi oyunlardan tanıdığımız geliştirici Trion Worlds, çalışanlarının önemli bir bölümünün işine son verdi. Trion Worlds, Çalışanlarının Büyük Kısmının İşine Son Verdi

Rift, Trove, Defiance ve Archeage gibi oyunlardan tanıdığımız geliştirici Trion Worlds, çalışanlarının önemli bir bölümünün işine son verdi.

Şirketten yapılan açıklamada, Alman free-to-play oyun firması Gamigo tarafından satın alındıktan sonra çalışanların büyük kısmının işine son verildiği doğrulandı. Açıklamada, “yollarımızı ayırdığımız çalışma arkadaşlarımıza harika katkılarından ötürü her zaman minnettar kalacağız,” denildi.

Gamasutra’nın haberine göre Gamigo tarafından satın alınmadan önce ABD’nin farklı yerlerindeki ofislerinde 200’den fazla çalışanı bulunan firmanın şu anki çalışan sayısı 25’e kadar düşmüş durumda. Tabii bu kez işine son verilenlere tazminatları ödenmiş neyse ki. Hatırlarsanız geçtiğimiz ay Telltale kapanma sürecine girmiş ve neredeyse bütün çalışanlarını tazminatsız işten çıkarmıştı.

Trion Worlds’ün aktif oyunlarının bazılarının Gamigo’nun ellerinde açık kalmaya devam edeceği söylendi ancak bu konuda henüz ayrıntı verilmiş değil.

Shadow of the Tomb Raider İndirimi Birçok Oyuncunun Hoşuna Gitmedi