Kategoriler

Türk Öğrenciler Dünyadan Rakipleriyle Robotlarını Yarıştıracak!

Öğrencilerden oluşan takımların biraya geldiği VEX Robotics Turnuvası, 16-17 Kasım tarihlerinde Nişantaşı Üniversitesi’nde kapılarını açıyor.

Türkiye’nin dört bir yanından ilkokul, ortaokul ve lise düzeyindeki öğrencilerden oluşan takımların biraya geldiği VEX Robotics Turnuvası, 16 – 17 Kasım tarihlerinde Nişantaşı Üniversitesi’nde kapılarını açıyor. Kazanan 4 Türk takım ise global rakipleriyle yarışmak için Louisville, Kentucky gidecek.

VEX Robotics Turnuvasının Türkiye ayağı, 16 – 17 Kasım tarihlerinde Nişantaşı Üniversitesi’nde gerçekleşiyor. 2019 – 2020 sezonunun ilk turnuvası, NEOTECH Kampüsünde geleceğin robot tasarımcılarını bir araya getirecek. İnternet üstünden kayıt yaptıran ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine yurt içi ve yurt dışında ücretsiz olarak turnuvalara katılma imkanı sunan VEX Robotics, gençlerin robotik ve kodlama alanında gelişmesini sağlarken takım ruhu oluşturma, problemlere karşı yaratıcı çözüm getirme gibi becerilerini de geliştirmeyi amaçlıyor.

Dünya finali için adres Louisville

Bu yılki turnuva, ilkokul-ortaokul kategorisinde VEX IQ Challenge Squared Away teması ve lise kategorisinde Tower Takeover temasıyla düzenlenecek. Turnuva sonucunda ise toplam 7 takım, Nisan ayında Amerika’da düzenlenecek dünya finaline katılma şansı yakalayacak.

Monster Brotics Takımı Yine ABD Yolunda!

Görüntülenmeler:
13
İlgili Kategoriler
Haber