Twitch’i Amazon Satın Aldı! Twitch’i Amazon Satın Aldı!
Geçtiğimiz haftalarda Google’ın satın alacağı söylenen; ancak türlü anlaşmazlıklar sonucu satışı iptal olan Twitch, Amazon’un oluyor. Amazon’un açıklamasına göre sitenin satın alınması için 970... Twitch’i Amazon Satın Aldı!

Geçtiğimiz haftalarda Google’ın satın alacağı söylenen; ancak türlü anlaşmazlıklar sonucu satışı iptal olan Twitch, Amazon’un oluyor.

Amazon’un açıklamasına göre sitenin satın alınması için 970 milyon Dolar’a anlaşma sağlandı. Amazon CEO’su Jeff Bezos, konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu: “İnsanların oyunlarını yayınlaması ve diğer insanların da bunu izlemeleri global bir fenomen hâline geldi. Her ay insanlar, milyarlarca dakikayı bu amaçla harcıyorlar. Rekor kırma videolarından büyük oyun konferanslarına kadar çok çeşitli yayınlar yapılıyor. İşin en güzel yanıysa, Twitch daha henüz 3 yaşında!

Twitch CEO’su Emmett Shear ise, sitede yayınlanan bir mektupla “Amazon ve Twitch, oyunculuğun geleceğine inanıyorlar. Amazon’un bir parçası olmak, topluluğumuz için çok daha fazlasını yapabilmemizi sağlayacak. Bağımsız olarak yaptığımızdan çok daha hızlı ve efektif bir şekilde hizmet vereceğiz. Bu anlaşma, kendi topluluğumuz için çok iyi bir haber olmakla birlikte; dünya çapında daha fazla insana ulaşmamız için de bir anahtar niteliği taşıyor.” dedikten sonra, Twitch kullanıcılarına teşekkür etti.

Shear, sözlerini “Amazon’u seçtik, çünkü onlar bize ve topluluğumuza inanıyor. Değerlerimize ve uzun dönemdeki hedeflerimize saygı duyuyorlar. Her şeyimiz; ofisimiz, çalışanlarımız, markamız ve en önemlisi özgürlüğümüz yine bizimle olacak. Tek fark, Amazon’un desteğiyle Twitch, her zamankinden daha iyi bir hâle gelecek.

Şu an için aylık 55 milyon ziyaretçisi bulunan Twitch, 1 milyon da aylık düzenli yayın yapan yayıncıya sahip.Yiğit Doğru

Bugünün donanımcısı, yarının aşçısı. Amatör fotoğrafçı aday adayı, İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Formasyon sahibi çevirmen.