Ubisoft, Guitar Hero Live’ın Yapımcı Şirketini Satın Aldı Ubisoft, Guitar Hero Live’ın Yapımcı Şirketini Satın Aldı
DJ Hero ve Guitar Hero Live'ın yapımcı şirketi FreeStyleGames, Ubisoft tarafından satın alındı. Detaylar haberimizde. Ubisoft, Guitar Hero Live’ın Yapımcı Şirketini Satın Aldı

Guitar Hero Live‘ın yapımcı şirketi FreeStyleGames, Ubisoft tarafından satın alındı. Şirket, 2002 yılında eski Rare ve Codemasters çalışanları tarafından kuruldu. 2008 yılında şirketi Activision satın almadan önce, Sony ile Buzz serisi üzerinde çalışıyorlardı.

Activision’ın şirketi satın almasından sonra, iki adet DJ Hero oyunu ve belli Guitar Hero içerikleri üzerinde çalışan FreeStyleGames, daha sonradan Skylanders ve Call of Duty gibi serilerde destek rol üstlendi. Yıllar sonra ana projeleri olan Guitar Hero Live üzerinde çalışmaya başladılar.

Guitar Hero Live, iyi inceleme puanları ve serinin daha önceki oyunlarını satış rakamlarında geçmeyi başarsa da Activision’ın planladığı hedefe ulaşamadı. Activision da şirketin çalışanlarını yarıya düşürdü. 

FreeStyleGames’in Ubisoft tarafından satın alınmasından sonra, ismi Ubisoft Leamington olarak değiştirildi ve Ubisoft Reflections ile ortaklaşa çalışacaklar. Richard Blenkinsop, hem Ubisoft Leamington’ı, hem de Ubisoft Reflection’ı yönetecek. Eski Reflection yöneticisi ise tekrar oyun yapımına dönmek üzere pozisyonu değiştirildi.

FreeStyleGames çalışanlarının yetenekleri göz önüne alındığında, Ubisoft cephesinde Just Dance ve Rocksmith gibi oyunları geliştirmeleri bekleniyor. Ancak Reflections stüdyosu, müzik oyunları üzerinde çalışmayı bırakıp Grow Home ve Grow Up oyunlarına yöneldi. Stüdyo ayrıca The Crew, The Division ve Ghost Recon Wildlands gibi oyunlarda da yer aldı. Belki de Leamington ve Reflections stüdyolarının ortak çalışmalarını önümüzdeki senelerde görürüz. 

Orjinal Nvidia Shield TV Yeni Özelliklere Kavuştu