Ubisoft, Tom Clancy’S Rainbow Six Siege’in 7. Yılı İçin E-Spor Yol Haritasini Açıkladı Ubisoft, Tom Clancy’S Rainbow Six Siege’in 7. Yılı İçin E-Spor Yol Haritasini Açıkladı
(Haber Bülteni)  Rainbow Six Siege’in yılın en prestijli E-spor yarışması olan Tom Clancy’s Rainbow Six Invitational 2022’de Ubisoft, 7. Yıl ve sonrasında oyunun rekabetçi... Ubisoft, Tom Clancy’S Rainbow Six Siege’in 7. Yılı İçin E-Spor Yol Haritasini Açıkladı

(Haber Bülteni) 

Rainbow Six Siege’in yılın en prestijli E-spor yarışması olan Tom Clancy’s Rainbow Six Invitational 2022’de Ubisoft, 7. Yıl ve sonrasında oyunun rekabetçi ekosisteminin yol haritasını açıkladı.

  1. Yıl’da Rainbow Six Siege’e gelen topluluk odaklı içerik ve güncellemelerin yanı sıra geliştirici ekip, E-spor izleyicilerinin deneyimini iyileştirmeye yönelik yeni özellikler ve güncellemeler de getirecek.
  • Yayın kalitesini artırmak için ek gözlemci yuvaları:Bu bahar, oyunun 7. Yıl 2. Sezon sürümüyle birlikte, özel çevrim içi oyunlara 3 ek gözlemci yuvası eklenecek ve böylece toplam 4 özel gözlemci yuvası olacak. Bu ek yuvalar, hayranlara herhangi bir çevrim içi maç sırasında devam eden olayların daha net bir resmini sunacak ve böylece çevrim içi yarışmaları LAN etkinlikleriyle aynı yayın kalitesine taşıyacak.

 

  • Ayrılmış operatör kamerası ile keşfedilecek yeni açılar: Yıl’da Ubisoft, bir maç sırasında operatörün bakış açısını gösteren kamerayı haritada herhangi bir yere koymak için kendisinden ayırmaya ve böylece keşfedilecek yeni açılar ve izleyicilerin etkileşim kurmasının yeni yollarını sağlamaya çalışıyor.

 

  • İyileştirilmiş kayıt fonksiyonları:Genel olarak karşılaşma kaydı özelliğini geliştirmeye devam ederken 7. Yıl için temel öncelikler, kayıt dosyalarının raf ömrünü tüm oyun sezonu boyunca erişilebilir hale getirerek ve bir kaydı izlerken şüpheli oyuncuları doğrudan seçme ve raporlama gibi özellikler ekleyerek artırmak olacak.

Bu değişiklikler, hayranların 2022 rekabetçi sezonu ve sonrasında kullanması için yıl boyunca adım adım uygulamaya geçecek. Sezonun kendisi 9 Mart’ta Asya-Pasifik, Avrupa, Latin Amerika ve Kuzey Amerika’daki dört bölgesel ligin 1. aşamasıyla başlayacak.

Yeni sezon yaklaşırken Ubisoft, sıkı hijyen önlemlerinin ardından hayranlarını sahada tekrar ağırlama umuduyla Rainbow Six E-spor 2022 Sezonu için uluslararası etkinliklerin yol haritasını açıkladı. Bu etkinlikler canlı bir izleyici kitlesine hitap edecek şekilde tasarlanırken Ubisoft, pandeminin gelişimini yakından takip ederek durumun gerektirmesi halinde; oyuncuların, seyircilerin, personelin ve ortakların sağlık ve güvenliğini sağlamaya devam etmek için uygun önlemleri alıyor olacak.   

2022 Sezonu: 

  • Major 1. Aşama – Mayıs 2022:Amerika Birleşik Devletleri
  • Major 2. Aşama – Ağustos 2022:Birleşik Arap Emirlikleri
  • Major 3. Aşama – Kasım 2022:Asya
  • Six Invitational:2023 senesi için yer ve detaylar hala tartışılırken, Six Invitational düzenli olarak yeni yerler keşfetmeye başlamak için 2024’te Montreal’den ayrılacak.

Ek olarak, pandemi etrafındaki durum belirsizliğini koruduğu için Rainbow Six Dünya Kupası, tüm Siege ailesinin toplanıp eğlenebileceği eşsiz bir etkinlik yaratmak amacıyla 2023’e ertelendi. Rainbow Six Siege için uzun süreli, sürdürülebilir ve sağlıklı bir rekabetçi ekosistem oluşturmaya devam etmek için 7. Yıl’da R6 SHARE programında düzenlemeler yapılacak. Örneğin, 3 kademeli sistemden 2 kademeli sisteme geçerek programdaki ekipler için basitleştirilmiş bir kademe tahsis sistemi sunulması gibi. Üye kuruluşların Rainbow Six E-spor’u öne çıkarma çabalarını ve yatırımlarını göz önünde bulundurarak yenilenen kademe sistemi, bu çabaları şunlarla ödüllendirecek: Kademe 1’e daha kolay geçme imkânı, taraftarların takımlarını desteklemesi için daha geniş takım markalı ürün seçenekleri ve bu ürünlerden elde edilen gelir dağılımının önceki 70/30 (Ubisoft/Organizasyon) oranından 50/50 oranına değiştirilmesi.   Pakize Kaya Bodur

Oyun oynayarak para kazanma hayalini PC Gameworld'de bir dönem gerçekleştirmiş, 2D Prince of Persia ile başladığı oyun hayatına rpg ve strateji oyunları ile devam etmiş, Sid Meier's Civilization'ın büyük hastası, Star Wars sever.