Kategoriler

Ubisoft’un Yeni VR Oyunu Star Trek: Bridge Crew

Ubisoft yeni VR oyunu olan Star Trek: Bridge Crew’i duyurdu. Oyunun kreatif yönetmeni David Votypka’nın açıklamaları haberimizde.

Star Trek oyuncuları bir araya geldi ve Ubisoft‘un yeni VR oyunu olan Star Trek: Bridge Crew‘i oynadılar. Bu süre zarfı, bir promo videosu olarak kaydedildi ve bugün ilerleyen saatlerde Ubisoft E3 konferansında gösterilecek.

Oyun, Red Storm Entertaiment tarafından geliştirilmiş, Ubisoft’un 4 kişilik bir VR oyunu. Gemide alabileceğiniz dört farklı pozisyon mevcut. Aegis gemisinin kaptanlığı için arkadaşlarını yendikten sonra, geriye tactical, engineering ve helm officer görevleri kalıyor.

Red Storm’un, kıdemli kreatif yönetmeni David Votypka‘nın açıklamasında “İlk başta insanlar sadece tuşlara basarak oynamanın sıkıcı olacağını düşünebilir. Ancak, olay tuşların görevi. Sen, torpidolarını ateşleyebildiğin, kalkanlarını devreye soktuğun ve kırmızı alarm verebildiğin bir federasyon gemisini yönetiyorsun. Bunun verdiği his inanılmaz. Özellikle arkadaşlarınla VR’da oynarken.” diyerek, oyunun eğlenceli olacağını belirtiyor.

Votypka, oyunun hikaye modunu ve görevlerini ise şöyle açıklıyor; “Oyun sizin ve sizin ekibinizin, olası durumlara nasıl yaklaştığı ile ilgili. Vulcan bilim adamlarını kurtarmak mı daha önemli yoksa gezegendeki herkesi kurtarmak mı? Star Trek’te olduğu gibi ikisini birden yapmak zor olacaktır. Ortada doğru bir karar yok.”

Oyun sonbahar aylarında Oculus Rift, HTC Vive ve Playstation VR için çıkması düşünülüyor. Oyun hakkında daha fazla bilgiyi, Ubisoft’un E3 konferansında öğreneceğiz.

 

Görüntülenmeler:
6
İlgili etiketler:
· · · · · ·
İlgili Kategoriler
E3 · Haber · Oyun Haberleri