Oyun Donanım Firması Razer’ın Değeri 1 Milyar Dolar Oyun Donanım Firması Razer’ın Değeri 1 Milyar Dolar
Oyun donanımları üreten Razer firmasının işleri iyi gidiyor gibi görünüyor, son haberlere göre firmanın değeri 1 milyar Dolar. San Diego kökenli Razer, Intel firmasından... Oyun Donanım Firması Razer’ın Değeri 1 Milyar Dolar

Oyun donanımları üreten Razer firmasının işleri iyi gidiyor gibi görünüyor, son haberlere göre firmanın değeri 1 milyar Dolar.

San Diego kökenli Razer, Intel firmasından alacağı bir fon amacıyla hazırlanan raporda tam 1 milyar Dolar’lık değer sahip bulunmuş. Razer son zamanlarda Blade oyuncu dizüstü bilgisayarı ve oyunculara yönelik özellikler de içerecek akıllı bileklik ürünü Nabu ile dikkat çekiyor.

TechCrunch sitesine sızdırılan bir dahili Razer e-postasında bahsedilen konuda, bu değer biçimi sonucunda alınacak fonlarla, dünya çapında tüm oyunculara olabilecek en iyi deneyimi ve keyfi sağlama konusunda büyük bir kaynağa sahip oldunduğu belirtiliyor.

Her ne kadar ne Razer, ne de Intel bu fonla ilgili resmi bir açıklama yapmamış olsa da, Intel’in son yıllarda yaptığı yatırımlar biliniyor. “Intel Capital” firması üzerinden Gaikai gibi oyun firmalarına ve son zamanlarda da giyilebilir teknolojilerin geliştirilmesine yapılan yatırımları dikkat çekici.

Razer firması en son 2011 yılında 50 milyon Dolar’lık bir fon almıştı ve o zamandan beri çok çeşitli ve kaliteli oyuncu ürünleri ile yelpazesini geliştirmeye devam ediyor. Razer’ın popüler ürünleri arasında oyuncu mouse’ları, kulaklıklar, dizüstü bilgisayar ve 10 milyon kullanıcısı ile performans geliştirici yazılımlar bulunuyor.

Razer’ın son dönemdeki en iyi ürünlerinden biri olan Razer Sabertooth oyun kumandası incelemesini linkten okuyabilirsiniz.Burak N. Aydın

Burak N. Aydın iflah olmaz bir anime, manga, bilimkurgu ve oyun meraklısıdır. Yarı uzaylı, yarı Japon olduğundan şüphelenilmektedir. En sevdiği gezegen Trantor, en sevdiği içki “Pan-Galactic Gargle Blaster” ve en sevdiği kedi türü ise Betelgeusian'dır.