Kategoriler

Unreal Engine 4, Akademik Kullanımlar İçin Ücretsiz

Unreal Engine, Epic Games, Unreal Tournament, Okul, Akademi, Öğrenci, Öğretmen

Epic Games’in geliştirdiği Unreal Engine 4, okullarda kullanılması için öğrenciler ve öğretmenlere ücretsiz olarak dağıtılıyor.

Unreal Tournament ile tanıdığımız Epic Games‘in yeni nesil oyun motoru Unreal Engine 4, herkesin deneyimleyebilmesi için halka açılmış durumda. Programlama ve tasarımla ilgilenen öğrenci ve öğretmenlerin çok seveceği bu oyun motoru, akademik alanda kullanacaklar için ücretsiz olarak sunuluyor.

Normalde ayda 19$‘lık bir abonelik ücreti ile sahip olunan Unreal Engine 4’ü akademik alanda kullanacak olanlar bu yeni nesil oyun motorunun güncellemelerini alabilecekler ve hatta bu oyun motoru hakkındaki tüm makalelere ve eğitici videolara da sahip olacaklar.

Eğer Unreal Engine 4’ü akademik alanda kullanmak isteyen bir öğrenciyseniz, buraya tıklayarak ulaşacağınız sayfayı okulunuzun öğretmenine, profesörüne veya bölüm başkanına iletip kendisiyle görüşebilirsiniz. Birçok bilinen büyük oyunun yapımında kullanılan bu oyun motoru ile oyun yapımını öğrenmek, ileride kariyerini oyun yapımıyla ilgili bir alanda seçecekler için çok büyük bir fırsat olacaktır.

Aşağıdaki videoda Unreal Engine 4 ile yapılmış olan oyunların birçoğunu görebilirsiniz.

Görüntülenmeler:
6
İlgili Kategoriler
Haber · Oyun Haberleri