Valve, Steam İle İlgili 2019 Planlarını Duyurdu Valve, Steam İle İlgili 2019 Planlarını Duyurdu
PC'nin en büyük oyun platformu olan Steam, 2019'da da gelişmeye devam edecek gibi görünüyor. Ayrıntılar haberimizde. Valve, Steam İle İlgili 2019 Planlarını Duyurdu

PC’nin en büyük oyun platformu olan Steam, 2019’da da gelişmeye devam edecek gibi görünüyor. Valve, Steam için 2019 planlarını duyurdu.

Firma, 2019 yılı için bir dizi değişiklik düşünüyor. Makine öğrenimiyle mağaza keşfedilebilirliği, Çin pazarında büyüme hedefleri ve istemci yenilikleri gibi detaylar var açıklamada. İlgili kısma aşağıdan göz atabilirsiniz.

  • Mağaza Keşfedilebilirliği: Makine öğrenmesiyle güçlendirilmiş, oyuncuların kişisel zevklerine göre eşleştirme yapabilen yeni bir tavsiye motoru üzerinde çalışıyoruz. Algoritmalar keşfedilebilirlik çözümümüzün bir parçalarından sadece biridir; bu yüzden bunun yanı sıra yayın yapma ve küratör özelliğini daha fazla geliştiriyor ve mağazanın genel tasarımını sürekli olarak değerlendiriyoruz.
  • Çin’de Steam: Perfect World ile yaptığımız işbirliği sayesinde Steam’i Çin topraklarına getirdik. Bunun hakkında ayrıntılı bilgiyi ilerleyen aylarda paylaşacağız.
  • Kütüphane Güncellemesi: Yeniden tasarlanmış Kütüphane (Sohbet ile geliştirdiğimiz teknolojiyi temelde tutarak geliştirdik) gibi uzun süredir beklenen istemci değişikliklerini yayınlayacağız.
  • Yeni Etkinlik Sistemi: Topluluktaki etkinlik sistemini de güncelleyerek size oyunlarınızdaki turnuvalar, yayınlar veya haftalık mücadeleler gibi ilgi çekici aktiviteleri öne çıkarma şansı sağlayacağız.
  • Steam.tv: Bütün oyunları destekleyebilmek için Steam.tv’yi sadece belirli turnuvaları ve özel etkinlikleri yayınlamaktan daha fazlasını yapacak şekilde genişletmeye çalışıyoruz.
  • Sohbet: İleride yeni bir Sohbet mobil uygulaması yayınlayacağız ve bu sayede artık favori GIF’lerinizi istediğiniz yerden arkadaşlarınızla paylaşabileceksiniz.
  • Güven: CS:GO’daki “Güvenilir Eşleştirme”yi sağlayan teknoloji de güncellenerek bütün oyunlarda kullanılabilir bir özellik haline gelecek. Bu özellik sayesinde bir kullanıcının hile yapıp yapmama eğilimine dair tespitte bulunabileceğiniz daha fazla bilgi elde edeceksiniz.
  • İnternet Kafe Programı: Dünya genelinde binlerce internet kafede Steam kullanan oyuncuların tecrübelerini iyileştirmek için yeni bir resmî Bilgisayar İnternet Kafe Programı’nı da yayınlayacağız.

Öte yandan Valve, Steam için bazı önemli istatistikler de paylaştı. Bu istatistiklerin bir özetine yukarıdaki görselden bakabilirsiniz. 90 milyon aylık aktif kullanıcı platformun küçülmeye hiç de niyetinin olmadığını gösteriyor adeta. Platformun günlük 47 milyon aktif kullanıcısı ve aylık 1,6 milyon yeni müşterisi de dikkate değer istatistikler.

2018’de PlayStation Platformunun En Popüler Oyunları Belli Oldu