VCT 2. Aşama – Challengers Emea 1. Hafta: Acend ve Team Liquid Yeniden Zirvede VCT 2. Aşama – Challengers Emea 1. Hafta: Acend ve Team Liquid Yeniden Zirvede
(Haber Bülteni)  1. Hafta’da Fnatic ve G2 Esports gibi tanıdık yüzlerhızlı bir şekildepuan tablosunun zirvesine yerleşmişti. VCT 2. Aşama Challengers 1. Hafta’nın özeti ise... VCT 2. Aşama – Challengers Emea 1. Hafta: Acend ve Team Liquid Yeniden Zirvede

(Haber Bülteni) 

1. Hafta’da Fnatic ve G2 Esports gibi tanıdık yüzlerhızlı bir şekildepuan tablosunun zirvesine yerleşmişti. VCT 2. Aşama Challengers 1. Hafta’nın özeti ise şu şekilde:

A Grubu: Acend, Fnatic ve G2’dan kusursuz bir başlangıç

1.Aşama Challengers’ı hayal kırıklığıyla kapatan şampiyon Acend, forması mavi beyaz, gözü kara bir şekilde geri döndü. Kısa bir aranın ardından yıldız oyuncusu Aleksander ‘zeek’ Zygmunt’a tekrar kavuşan takım yeniden hayat bulmuş gibi görünüyor.

Fnatic de aynı şekilde hayal kırıklığı yaratan 1. Aşama Masters sürecinin ardından kendini kanıtlamak istiyor. FPX’e karşı zor da olsa galip gelmesinde yeni oyuncusu Emir Ali ‘Alfajer’ Beder’in rolü çok büyüktü ve kendisinin Raze’i eğer dikkat edilmezse tüm rakiplerine toz yutturabilir.

E-spor dünyasının bir diğer dev takımı G2 Esports da arenaya görkemli bir giriş yaptı. Ekibin karşısına çıkan DACH Bölgesel Ligi şampiyonu FOKUS, geleceğin dünyasında ikamet eden samuraya rakip olabilecek bir performans sergiledi ancak maalesef Icebox’taki son mücadeleyi kaybederek galibiyeti G2’ya teslim etti.

A Grubu

Acend: 1-0

Fnatic: 1-0

G2 Esports 1-0

FOKUS: 0-1

FunPlus Phoenix: 0-1

OG LDN UTD: 0-1

B Grubu: BBL, Guild ve Team Liquid zirvede

Türkiye’nin gururu BBL, 2. Aşama’ya aklında zaferle geldi, sırf Icebox’ta 34 maçın oynandığı seride geriden gelerek ünlü espor ikonu NAVI’yi alt etmeyi başardı. Gelecek hafta Team Liquid’in gücü karşısında direnip direnemeyeceği belli olmaz ama bu galibiyet onlar için mükemmel bir başlangıç oldu.

Ama Liquid kolay yem olmayacak, ekip Berlin International Gaming’i Icebox ve Split’teki seride kolaylıkla devirdi. Benzeri bir performansı da Guild gösterdi ve ezeli rakibi M3C ile çarpıştı. Leo ‘Leo’ Jannesson seride tarzını konuştururken, İngiltere temsilcisi kendisini sıralamanın tepesinde buldu.

B Grubu

BBL: 1-0

Guild: 1-0

Team Liquid: 1-0

Berlin International Gaming: 0-1

M3C: 0-1

Natus Vincere: 0-1

Challengers EMEA 2. Aşama: Tekrarlar

Aksiyonu kaçırdıysanız etkinliğin tekrarlarına şu adresten göz atabilirsiniz: https://valorantesports.com/vo…Pakize Kaya Bodur

Oyun oynayarak para kazanma hayalini PC Gameworld'de bir dönem gerçekleştirmiş, 2D Prince of Persia ile başladığı oyun hayatına rpg ve strateji oyunları ile devam etmiş, Sid Meier's Civilization'ın büyük hastası, Star Wars sever.