Warcraft Filmini İzledik – “A New Warrior For The Horde!” Warcraft Filmini İzledik – “A New Warrior For The Horde!”
Warcraft filmi hakkında SPOILERSIZ bilgi almak ister misiniz? Ork ve insanlar arasındaki savaşın asıl kaynağı kim? Blog yazımıza buyurun. Warcraft Filmini İzledik – “A New Warrior For The Horde!”

Gözleriniz acıyacak. Ağlamak isteyip, ağlayamayacaksınız çünkü sinema salonu çok kalabalık. Kimisi üzerinde Horde veya Alliance tshirtü taşıyor, kimisi sevgilisine Warcraft’ı göstermeyi deniyor, bazısı da utanmamış Atiesh yapmış gelmiş arkadaş, bu ne yüzsüzlük! Ağlayamamızın diğer bir nedeni de 3D gözlük zaten. Gözyaşı yanağa inene kadar çare yok, bekleyeceksiniz. Olmadı ağlayın gitsin, film sonuna kadar kurur zaten. O da ne, savaş boruları mı onlar? Yok canım! Yerim o baltayı ben ama… Neden mi bahsediyorum? Tabii ki neredeyse 10 yıldır çıkışını beklediğimiz Warcraft filminden.

Klasik başlangıcımı yapıyor ve filmin konusuna giriş yapıyorum. Eğer daha önce Warcraft nedir bilmeyenlerdenseniz, burada yazılan birçok şey kafanızı karıştıracak demektir. Zira bu film, kesinlikle size göre değil. Warcraft, farklı ırkların karşı karşıya geldiği fantastik bir savaşı gözler önüne seriyor. Ork savaşçılarının dünyası, yok olmanın eşiğindedir ve hayatta kalanlar Gul’dan‘ın liderliği eşliğinde, Azeroth krallığına geçiş yaparlar. Yıllardır barışçıl bir hayat süren Azeroth krallığı, kaderlerinden kaçamazlar. Gul’dan’ın farklı bir amacı olsa da Orklar arasında sadece kendi halkını düşünen iyi Orklar da vardır. Bu amaca hizmet eden Frostwolf klan lideri Durotan, klanını iyi amaçlar uğruna sadece yaşayabilecekleri barışçıl bir yere sahip olduklarını göstermeye çalışır. Ancak Gul’dan’ın Fel gücü, birçok Orkun aklını çeler. Fel’in etkisinde kalan birçok Ork, Azeroth’u Gul’dan’ın liderliğinde ele geçirmeye çalışırken; Durotan, insanlarla anlaşabileceği ortak bir yol bulmaya çalışır. Bu sırada savaşın tam ortasında uyanan Kral Llane Wrynn, krallığın büyücü gardiyanı çağırır; Medivh. Bir zamanlar onun çırağı olan Khadgar da bu savaşta büyük rol oynayacaktır. İki dünyayı birleştiren kapı açıldığında, Ork ordusu yıkımı hedefler, bir diğer taraf da yok olma ihtimaliyle karşı karşıyadır. Bu karşıt gruplardan iki kahraman, ailelerinin, halklarının ve ülkelerinin kaderini belirleyecek bir çatışma yoluna girerler.

(Fragmana aldanmayın. Film, 3 Haziran günü vizyona giriyor)

Warcraft müziklerinde çalışan isim Ramin Djawadi, inanılmaz bir iş yapmış. Aynı zamanda Iron Man, Pacific Rim, Person of Interest gibi yapımlarda da boy gösteren Djawadi, aksiyon ve savaş anında yapılması gereken tüm geçişleri yapmış.

Film, birçok yayında “düşük” puanlar alarak, Warcraft severleri oldukça endişelendiriyor. Korkmayın dostlar. Eğer Warcraft evrenine hakimseniz, hikayenin tozunu yuttuysanız, belki de yıllardır World of Warcraft oynuyorsanız, bu filmi beğeneceksiniz. Ancak Warcraft nedir bilmiyorsanız, size kötü bir haberim var. Bu filmin aksiyonu, çok hızlı gelişiyor. Hatta bazı karakterlerin hikayeleri de havada kalınca, hiçbir şey anlamayacak ve kafanızdaki soruları gidermek için kendinizi internette şörf yaparken bulacaksınız veya bir sonraki filmi bekleyeceksiniz. Bu film, Warcraft bilenlere özel olarak yapılmış. Ana karakterlerden biri olan ve filmde öne çıkarılan Garona’nın hikayesini ancak Warcraft evrenini bilenler anlayabilir veya Medivh’in Warcraft 1 oyunundaki deli çağlarını hatırlayanlar, ancak onun asıl amacının ne olduğunu bilebilir.Ceyda Doğan Karaş Editor in chief

86 doğumlu. Evli, mutlu, Tauren'li. Star Wars, Doctor Who, Yu-Gi-Oh ve Blizzard delisi. 93'ten beri video oyunlarıyla fazla uğraşıyor ve hayatı onların üzerine şekilleniyor. Korku, macera, psikoloji kitap ve animelerine bayılıyor. Koyu Beşiktaş taraftarı ve cosplay organizatörü. Ayrıca cosplay, vazgeçemediği hobilerinden sadece birisi.