Kategoriler

Wargaming 2017 Şampiyonu Belli Oldu – İşte O Finalin Hikayesi

Wargaming’in 2017 World of Tanks finali geçtiğimiz hafta sonu gerçekleşti. İşte Wargaming 2017 Şampiyonu hikayesi.

Wargaming’in 2017 World of Tanks finali geçtiğimiz hafta sonu gerçekleşti.

Açıkçası finallerde bu kadar büyük bir sürprizle karşılaşacağımı bekliyordum. Çünkü Tornado Energy takımı NAVI’yi yenmişti ve tekrar yapabilirdi.

Hafta içinden farklı olarak hafta sonunda 7 galibiyete erişen takım maçı kazanıyordu.

Cumartesi en çok beklenen iki maç Oops – DiNG ve NAVI – Tornado Energy arasındaki olacaktı. DiNG, Oops’u çok zorlanmadan geçerken Tornado Energy ise NAVI’yi sildi süpürdü.

Genelde maçlarda yaşanan hava, fark açıldıktan sonra geride kalan takımda olan moral bozukluğu ve takımını toparlanamaması üzerineydi. Burada bir tek Elevate ile El Gaming’in arasında, 7-6 Elevate lehine biten maçı bir istisna sayabiliriz ki bence bu maç turnuvanın en heyecanlı karşılaşmalarından birisiydi.

Pazar günü yarı finallerde DiNG tüm gücüyle Elevate’i 7-2 ezerken Tornado Energy – 2015’in şampiyonu olan Hellraisers’ın yeni ismi- Not So Serious’ı yine aynı skorla turnuva dışında bıraktı.

Finali Türkiye’deki tüm oyun basını bir araya gelerek hep beraber dışarıda bir mekanda izledik.

Final gerçekten çok değişikti. Hem DiNG hem de Tornado Energy maça hep garanti taktiklerle çıktılar.

Lakin yukarıda yazdığım kural değişmedi ve birçok değişik taktik denemesine rağmen fark yiyen DiNG toparlanamayarak finali verdi. Böylece final maçının deneme alanı olmadığı da bir defa daha kanıtlandı.

Wargaming’in bu yılki turnuvası, yine organizasyon olarak enfesti. Özellikle finalin, oyunun en çok oynandığı ülke olan Rusya’da yapılması ise bence organizasyonu daha da görkemli kıldı.

Görüntülenmeler:
6
İlgili Kategoriler
Dosya Konusu · Haber · Oyun Haberleri · PC