Wargaming ve VRTech Güçlerini Birleştirdi Wargaming ve VRTech Güçlerini Birleştirdi
Wargaming, bugün itibariyle Rus teknoloji şirketi VRTech ile güçlerini birleştirdiğini açıkladı. Ayrıntılar haberimizde. Wargaming ve VRTech Güçlerini Birleştirdi

Dünya çapında milyonlarca oyuncusu bulunan II. Dünya Savaşı temalı World of… serisiyle ün yapan Wargaming, bugün itibariyle Rus teknoloji şirketi VRTech ile güçlerini birleştirdiğini açıkladı.

İşbirliği kapsamında, VRTech’in sanal gerçeklik çözümleriyle Wargaming’in oyun tasarımı ve görsel efektlerdeki uzmanlığının aynı potada eritilmesi yatmakta. İki şirket bu sayede oyunculara kapsamlı ve nitelikli sanal gerçeklik deneyimleri sunmayı amaçlıyor.

“Lokasyon bazlı VR’ı yeni bir seviyeye taşıma fırsatını kaçıramazdık,” diyen Wargaming Araştırma ve Geliştirme Direktörü Aleksandr Zezulin konula ilgili düşüncelerini, “Bu iş birliği sayesinde sanal gerçekliği tek seferlik bir eğlence yerine sürekli olarak kullanılacak bir deneyim haline getirmeyi hedefliyoruz,” şeklinde ifade etti.

VRTech lokasyon bazlı sanal gerçeklik çözümleri ve CinemaVR ile PolygonVR teknolojileriyle ünlü bir Rus firması. 2016’da kurulan şirketin sanal gerçeklik stantları, Rusya’nın en büyük şehirlerinde 20’den fazla noktada kullanılmakta.

CinemaVR ve PolygonVR’ın Avrupa çıkartması ise bu yıl dünyanın en ünlü oyun fuarlarından gamescom’da, Wargaming’in sadece sektör uzmanlarına ve basına yönelik standında gerçekleşecek.

Konuyla ilgili daha fazla bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.

Wargaming Gamescom 2017’ye Bomba Gibi Geliyor!