Western Digital Dünyanın En Hızlı Sandisk UHS-I Hafıza Kartını Duyurdu Western Digital Dünyanın En Hızlı Sandisk UHS-I Hafıza Kartını Duyurdu
Mobil içerikler ve uygulamalar hızla gelişmeyi sürdürürken, Western Digital de kullanıcıların daha iyi çekim/paylaşım yapabilmelerini ve cihazlarındaki zengin içerikten daha fazla keyif almalarını sağlamaya... Western Digital Dünyanın En Hızlı Sandisk UHS-I Hafıza Kartını Duyurdu

Mobil içerikler ve uygulamalar hızla gelişmeyi sürdürürken Western Digital de kullanıcıların daha iyi çekim/paylaşım yapabilmelerini ve cihazlarındaki zengin içerikten daha fazla keyif almalarını sağlamaya çalışıyor.

Şirket, Mobil Dünya Kongresi 2018’de (MWC 2018) dünyanın en hızlı UHS-I flaş hafıza kartı olan 400GB SanDisk Extreme UHS-I microSDXCTM kartını tanıttı. Western Digital ayrıca PCIe etkin kartlarla flaş hafıza kartı teknolojisinin geleceğini gözler önüne serdi. Bu teknoloji, veri ve içerik yoğunluklu uygulamaların gelecek versiyonları için gerekli olan performansı sunmak üzere tasarlandı.

Kullanım amacı ister bir sanal gerçeklik uygulamasıyla yeni bir dünyayı keşfetmek, ister 4K çekimler gerçekleştirmek olsun; kullanıcılar en sevdikleri cihazlarında çok daha güçlü mobil flaş hafıza teknolojisine erişebiliyorlar. 

Şirketin yeni microSD kartı, kullanıcıların yüksek kaliteli içeriklerini her zamankinden daha hızlı bir biçimde taşıyabilmelerini sağlamak üzere tasarlandı. 160MB/S’lik bu yeni kart, mevcut SanDisk Extreme UHS-I microSD kartlardan yüzde 50 daha hızlı. Kart, bu emsalsiz hıza Western Digital’in özel teknolojisi sayesinde ulaşıyor. Kart ayrıca uygulamaların çarpıcı bir hızla yüklenebilmesini sağlamak için A2 özelliğini de sunacak.

Western Digital Müşteri Çözümleri Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Jim Welsh, “Kullanıcılar gitgide daha iyiye ulaşan bir mobil deneyim yaşamayı arzuluyor. Biz de onların cihazlarında daha zengin içerik yaratıp bu içeriklerden keyif almalarını sağlamak için 3D NAND teknolojimizle inovasyonun sınırlarını zorluyoruz. Flaş hafıza ve microSD elektroniği alanlarındaki uzmanlığımız, eşsiz bir performansa ulaşmamızı sağlıyor. Yeni SanDisk microSD kartı, verinin zenginleşmesine olanak tanıyan daha gelişmiş çözümler sunma konusundaki kararlılığımızın kanıtıdır,” dedi.

Western Digital ayrıca PCIe etkin SD kartlarıyla, flaş hafıza kartlarının geleceğini resmeden yeni bir platformu vitrine çıkarıyor. Gelecekteki gereksinimler düşünüldüğünde, PCIe teknolojisinin veri dosyalarını bugünkü platformdan çok daha hızlı okuma imkânı sunacağı söylenebilir. Western Digital’in geniş portföyü sayesinde bu teknoloji artık SD kartların performansını artırabiliyor.

Bu yepyeni kartların sağladığı hız, çok yavaş çekimli video, RAW kesintisiz patlama (burst) modu ve 8K video çekme ve yeniden oynatma gibi yüksek çözünürlüklü içerik uygulamaları için çok önemli bir özellik. PCIe genel olarak, tek hatlı PCIe Gen 3.0 standart özelliklerinin 985MB/s’ye kadar olan hıza ulaşma kapasitesini belirten yüksek performanslı veri merkezi sistemlerinde kullanılıyor.

Western Digital, Barselona’daki Fira Gran Via Exhibition Center’da düzenlenen Mobil Dünya Kongresi kapsamında Salon 3’teki 3K33 numaralı standında. Şirket ayrıca mobil cihazlarıyla her zaman bağlantıda kalmayı seven kullanıcılar için tasarlanan yeni PC SN720 ve PC SN520 SSD ürünlerini de sunuyor.
 
Daha fazla bilgi için WD ve SanDisk‘in resmi siteleri ziyaret edilebilir.

Western Digital Yeni Depolama Çözümlerini Açıkladı