Kategoriler

World of Tanks Büyük Finalleri Birinci Gününde Neler Oldu?

World of Tanks Büyük Finalleri başladı. İnanılmaz maçlara tanıklık ettik. Detayları haberimizden okuyabilirsiniz.

İNANILMAZ maçlar seyrettik.

İlk maç Tornado Energy ve EClipse arasındaydı.

Açıkçası bu kadar profesyonel takımların bulunduğu bir finalde şampiyonların karşılaşması olurken eClipse kendine hiç yakışmayan hatalar yaptı. Yaratıcı fakat yerinde olmayan taktiklerle karşılaşmayı 5-0 kaybetti.

İkinci maç bir Kuzey Amerika takımı olan Elevate ve bir Avrupa takımı olan Not So Serious arasındaydı. Sunucuların tahmini maçın 5-2 yada 5-3 NSS lehine biteceği yönündeydi. Özellikle Kuzey Amerika takımlarının Avrupa takımlarıyla antrenman yapmaması onları aleyhine mi olacaktı? 

NDD oyuncuları NIDIN’in ikinci maçta Alman hafif tankıyla steppes haritasındaki tepeyi efsanevi tırmanışı ve üçüncü maçtaki 5 tankı tek başına almasıyla ciddi bir fark ortaya koydu. İkinci maçtaki bu tırmanış, hafif tankların X. seviyede neler yapabileceğini de gösterdi. NIDIN, yukarıdan tüm karşı takımı işaretleyince KMT’ye kalan tek iş rakipleri tek tek avlamak oldu. NDD özellikle 4. maçta Elevate’i kuşatarak hataya zorladı ve yine rakibini ezerek kazandı.

Elevate maçı dengelemeye çalıştıysa da maç 4-1 olduktan sonra tankların HP (can) dengesini de hesaplayamadı. Ortayı tutacak ağır tankları da kalmayınca  NSS rahat bir zafer kazandı. 

Ruinberg, Steppes, Ghost Town, Cliff ve yine Ghost Town maçın harita sıralamasıydı. Üçüncü maç  DiNG ile Brain Storm arasında oldu. 

Harita sıralaması Mines, Steppes, Himmelsdorf, Ruinberg ve yine Himmelsdorf oldu. Maçın favorisi DING’di ve 5-3 yada 5-2 biteceği tahminleri yapılıyordu. 

Her iki takım da mines haritasına çok dikkatli başladı. Geçen yıl bu haritada, Hellraisers ve NAVI arasında tam ortada efsanevi bir rush görmüştük ve her iki takım burada kapışmıştı. Bu defa asıl savaş haritanın sol tarafında, sudan uzakta oldu. DING önce savundu sonra da koordineli bir şekilde ilerleyerek rakibini bir bir avladı.

İkinci elde yine Mines oynandı. Bu defa BS dengeyi sağladı ve skoru 1-1- yaptı. Açıkçası mines haritasındaki en dengeli karşılaşmayı seyrettik. Her iki maçta da önce iyi savunup sonra saldıran zaferi elde etti.

Steppes üçüncü haritaydı. Haritada  spotterlar tepelere yerleşti ve oyun topçu düellosuna döndü.  DING 2 den rush’a kalktı. Bu arada takımlarda hafif tank olarak T-100 JNT  kullanıldığını belirtmeliyim. BS bir orta tank yardımıyla kendi hafifini iterek tepeye çıkarttı ama yukarıda çok iyi bir hedef olduğundan çabucak yok edildi. Bundan sonra BS toplayamadı ve DING eli aldı. Durum 2-1 oldu.

Dördüncü harita haliyle yine Steppes’di.  DING maçı rahat aldı ve durum 3-1 oldu. 

Beşinci harita Himmelsdorf’tu. BS uzun koridordan rush’a kalktı. DING ise dağıldı. Özellikle bir tank avcısı ve bir hafif tank şatoya çıktı. DING daha sonra Maus tanklarını kullanarak rakibini itti ve bu da ağır tanklara büyük bir HP kaybına neden oldu. Bundan sonra BS iyi şahsi oyunlarla ve rakibinin açığa çıkmasını da fırsat bilerek oyunu aldı. Maç 3-2 oldu. Anlaşılan BS oyunu bırakmaya niyetli değildi. 

Altıncı el tabii ki yine Himmelsdorf’tu. Taraflar yer değiştirdi.  Önceki maçın aynısı yaşanıyordu. Takımlar neredeyse aynı şekilde dağıldı. Ama bu defa DING ağır tanklarını iyi sakladı ve rakibini alt ederek zafere bir adım daha yaklaştı. 

DING yedinci ele 4-2 önde girdi. Bu maçta Bloomsberg haritası oynanıyordu. DING atağa geçti. Daha önce bu haritada Scorpion G kullanıyorlardı.  Ama burada 4 Maus ve iki B-C 25t AP ile şehir tarafında yerleşti. Bu arada tüm maçlarda fena halde blind shot atıldığını söylemeliyim. 

DING yine Maus’larla rakibini ittirdi. Bu yüzden çevrildiler ve maçı kaybettiler. Durum 4-3 oldu. Maç son derece çekişmeli gidiyordu.  

Sonraki haritada BS 4 Maus ve 2 B-C 25t AP ile tanklarını seçti. DINBG ise savunmasını 113’lere dayadı. BS, Maus’ları yem kullanarak bastırdı. Ama DING’in oyuncusu ealien Maus’u ile son derece soğuk kanlı oynadı ve BS’nin dengesini bozdu. Maç 5-3 DING tarafından kazanıldı.

Böylelikle Grand Finals’ı ilk günü sona erdi. 

World of Tanks Grand Finals 2017 Finallerine Geri Sayım Başladı

Görüntülenmeler:
5
İlgili Kategoriler
E-Spor · Haber · Oyun Haberleri