Kategoriler

World of Tanks Büyük Finalleri İkinci Gün Raporu!

World of Tanks Büyük Finalleri İkinci gün çok hızlı başladı. Günün beklenen maçı ise NAVI ve DiNG arasındaydı.

İkinci gün çok hızlı başladı.

Not So Serious, Team Efficiency’i 5-0 yendi.

Oops TTG ve eClipse maçı ise eClipse’in can çekişmesine rağmen sonuç değişmedi. eClipse 5-0 hezimetiyle beraber seyirci koltuklarına doğru yola çıktı.

Öğleden sonra El Gaming ve Kazna Kru karşılaştı.

İlk harita Cliff oldu. Kazna Kru tepeleri hafif tanklarla tutup ilk eli çapraz ateşle aldı. İkinci elde El Gaming savunmadaydı. El Gaming, özellikle Black’in tepeyi tutmasıyla rakiplerini hızlı bir şekilde işaretledi. El Gaming ağır tanklarına çok fazla güvenmesi ve tepeleri Kazna’ya vermesi sonucunda oldukça zorlandı. Yeri öpmesine az kala Kazna’nın rakibini küçümsemesi ve acele etmesi sayesinde oyunu aldı. Durum 1-1 oldu.

Üçüncü oyun, Ghost Town’da oynandı. Bu defa El Gaming, 2 Maus’unun yanına iki AMX 50 B eklemişti ve savunmadaydı. Kazna Kru kasabanın kuzey doğu köşesinde toplandı. Tüm oyun boyunca da bir arada kalmayı tercih etti. Bu da El Gaming’i dağılıp kuşatmaya yönlendirdi. Kuşatılan Kazna panikleyip dağıldı ve tek tek avlandı: Durum El Gaming lehinde 2-1’e döndü.

Sonraki elde Kazna iki Maus’un yanına iki adet T57 Heavy ekledi. T57 çok iyi manevra yapamayan tanklar ama daha hareketliler. Bun akarşın Ghost Town’ın sıkışık caddeleri daha fazla HP’si olan tanklar istiyordu. Hız avantajlarını evlerin arasına girerek kullanamadılar ve durum kısa bir savaştan sonra 3-1 oldu.

3-1’den sonra oyun Prohoska haritasına geçti. Kazna Savunmadaydı. El Gaming ÜÇ adet 113’le ortadan yüklendi ve cepheyi genişletti. İki takım arasındaki toplam HP farkı 1000’di. Burada Kazna rakibinin gelmesini bekledi ve iyi kişisel oyunlarla eli aldı. Ama Kazna Hala tutarlı bir genel strateji gösteremiyordu. Durum 3-2 oldu.

Aynı haritada bu defa iki takımda Maus’lardan vazgeçti ve 113 ile B-C 25t’lere yüklendi. El Gaming rakibinin taktiğinin aynısını uyguladı ve daha maçın başında rakibinin ağır tanklarını hızlı bir şekilde aldı. Kazna’nın hasarı emecek tankı kalmadı ve tüm haritayı tutmak için dağıldıklarından ötürü, karşı takım toplu saldırdığından dağıldılar. Skor 4-2 oldu.

Kazna bunu kaybederse karşısına NSS (Not so Serious) çıkacaktı ki El Gaming, NSS’in yanında çok daha zayıf bir rakipti. Bu da Kazna’nın turnuvadan tamamen elenmesine sebep olabilirdi. El Gaming, son elde rakibine attığı hızlı bir rush ile acımadı ve Kazna 5-2 ile kuyunun derinliklerine doğru yola çıktı. Muhtemelen yarınki (27 Mayıs) maçta Kazna’ya son tekmeyi NSS atacak.

16:00 maçı Elevate ve Team Efficiency arasında oldu. Cücelerin savaşından Elevate lehine 5-0’lık skor çıktı ama bu iki takımında bir iddiası yok.

TTG – Tornado maçı oldukça çekişmeli geçti. Maç 2-2yken Dyador ve NuclearII’nin caplemesi sonucu maç Tornado tarafına döndü ve rakibini hataya zorladı-Skor 3-2 oldu.

Bir sonraki elde Opps iki adet Maus ile çok iyi bir HP avantajı elde etti. Tornado’nun en iyi oyuncusu Dyador maçın başında düştü ve bu da onlara büyük bir dezavantaj oldu. Buna rağmen appleWow boşluğu doldurdu ve Tornado iyi bir takım oyunuyla maçı aldı. Skor 4-2 oldu.

Oops sona yaklaşırken morali de düştü. Buna karşın maçı bırakmadılar ve Tornado’nun acele etmesiyle beraber skoru 4-3’e getirdiler. Tornado sonraki elde daha dikkatli girdi ama Oops 4 adet Maus’la HP avantajını eline aldı. Ama bu yetmedi ve Maus’ların koordineli hareket edememesi sonucunda Tornado rakibini yendi. Sonuç: 5-3.

Günün beklenen maçına sıra gelmişti: NAVI – DiNG

DING ilk elde tüm tanklarıyla bir wolfpack gibi rakibine saldırdı ve onlardan çekinmediğini gösterdi. Haliyle ilk skoru da 4 tankı hayatta bırakarak elde etti. 1-0.

İkinci elde NAVI ne yapacak diye beklerken DING enteresan bir seçim yaparak JG.PZ.E.100 seçti. Bu yüzden NAVI taktik değiştirdi ve ona odaklandı. Bu seçim de NAVI’nin sonu oldu. Skor 2-0 DING’in avantajına döndü.

Üçüncü harita her şeyin değişebileceği Ghost Town’du.

Bu maç Maus’ların KORKUNÇ bir düellosu oldu ve NAVI skoru 2-1 yaptı. İkinci el DING skoru 3-1’e getirdi. Ama rakibi kupayı iki defa almış olan NAVI’ydi. Oyunu kolayca bırakması beklenmiyordu. Harita Mines’a geçti. Bu defa NAVI oyunu dengede tutmaya çalıştı ama zaman azaldıkça sıkıştı. Karşıdaki Maus’ların HP’sini bitirecek zaman azalınca da harekete geçtiler. Bu sıkışıklık onların sonu oldu. Skor hiç beklenmedik bir şekilde 4-1 NAVI’nin aleyhine doğru kaydı.

Belki de sıradaki el NAVI’nin sonu olacaktı. DING bir topçu da alarak savunmaya yatmaya karar verdi. Bu da onların sonu oldu. NAVI geri dönüşünü başlattı. Ama 4-2’den sonra alacak çok yolları vardı.

Bir sonraki harita NAVI’nin savunmada olduğu Ruinberg’di. DING açıktan saldırıya geçti ve cepheyi açmış olan NAVI’yi avladı. Maç HİÇ beklenmedik bir şekilde 5-2 bitti. NAVI yenildi.

World of Tanks Büyük Finalleri Birinci Gününde Neler Oldu?

Görüntülenmeler:
6
İlgili Kategoriler
Dosya Konusu · E-Spor · Haber · Oyun Haberleri · PC