World of Warships’in Seslerini Yaratmak World of Warships’in Seslerini Yaratmak
Geliştirici Günlüklerinin 10. bölümünde World of Warships'in ses efektlerinin ve müziklerinin diyarındayız. World of Warships’in Seslerini Yaratmak

World of Warships’in işitsel dünyası, titizlikle hazırlanmış yüzlerce sesten oluşmakta. Geliştirici Günlüklerinin son bölümü, sizleri Wargaming St. Petersburg stüdyosunda hazırlanan oyun ses ve müziklerinin engin dünyasına götürüyor.

World of Warships’in ses ve müziklerinin tasarımı henüz oyun geliştirme aşamasındayken başlatıldı. Atılan her bir top, hasar alan her gemi, kırılan her dalganın sesini oyuncuya en çarpıcı ve gerçekçi biçimde yansıtabilmek için ses tasarım ekibi geceli gündüzlü çalıştılar ve çalışmaya da devam ediyorlar.

Bu videoda, ses tasarımının heyecan verici olduğu kadar aynı zamanda son derece zorlayıcı dünyasının perdelerini aralıyor ve her geminin kendine has özel “ses pasaportu”nun nasıl oluşturulduğunu öğreniyoruz. Bu özel ses kliplerinin bir araya gelmesiyle oyundaki deniz savaşları gerçekçi bir atmosfere bürünüyor ve oyundaki adaptif yapıları sayesinde geminin bulunduğu çevreye uyumlu şekilde çalışıyor. Örneğin, kişi birinci kişi kamerasından üçüncü kişi kamerasına geçiş yaptığında sesler de buna uygun biçimde değişkenlik gösteriyorlar.Ceyda Doğan Karaş Editor in chief

86 doğumlu. Evli, mutlu, Tauren'li. Star Wars, Doctor Who, Yu-Gi-Oh ve Blizzard delisi. 93'ten beri video oyunlarıyla fazla uğraşıyor ve hayatı onların üzerine şekilleniyor. Korku, macera, psikoloji kitap ve animelerine bayılıyor. Koyu Beşiktaş taraftarı ve cosplay organizatörü. Ayrıca cosplay, vazgeçemediği hobilerinden sadece birisi.