WWDC 2014 Konferansı, Apple Cihazlarından İzlenebilecek WWDC 2014 Konferansı, Apple Cihazlarından İzlenebilecek
Apple’ın her sene düzenlediği World Wide Developers Conference’da bu sene konferansı internet üzerinden canlı olarak izleme şansı geliyor.  Özellikle yeni işletim sistemlerinin tanıtıldığı bu... WWDC 2014 Konferansı, Apple Cihazlarından İzlenebilecek

Apple’ın her sene düzenlediği World Wide Developers Conference’da bu sene konferansı internet üzerinden canlı olarak izleme şansı geliyor. 

Özellikle yeni işletim sistemlerinin tanıtıldığı bu konferansta Apple cihazlarına uygulama geliştirenler de yaşadıkları sorunları veya akıllarına takılan problemleri burada Apple çalışanlarıyla birlikte çözebilme şansını yakalıyor. Geçtiğimiz senelerde iPad’lerin tanıtılacağı özel konferanslarda canlı yayın ile internet üzerinden izleme şansı veren firma, bu sene bu şansı WWDC konferansı için de yerine getiriyor.

Önümüzdeki hafta, yani 2 Haziran Pazartesi günü Türkiye saati ile saat 20:00’de başlayacak olan konferans, Apple cihazları ile canlı olarak izlenebilecek. iOS 8 ve yeni MacOS’in yanı sıra yepyeni bir Apple cihazının da tanıtılacağının düşünüldüğü bu konferans, Mac OS X 10.6 ve üzeri işletim sistemli bilgisayarlarda, iOS 4.2 ve üstü bir sürümü yüklü olan mobil cihazlarda ve ikinci ve üçüncü nesil Apple TV’lerde izlenebilecek.

Apple TV kullanıcılarının ana ekranda çıkacak olan özel kanal ile seyredebileceği bu konferansı, iOS işletim sistemli cihazlar WWDC uygulamasından veya Mac kullanıcıları gibi etkinliğin başladığı gün açılacak özel web sayfası üzerinden ücretsiz olarak izleyebilecekler.