Heyecanla Beklenen Xbox X ve S Serisi Satışa Çıktı Heyecanla Beklenen Xbox X ve S Serisi Satışa Çıktı
(Haber Bülteni) Microsoft’un merakla beklenen oyun konsolları Xbox X ve S Serisi satışa sunuldu. Türkiye’deki oyunseverlerin uzun zamandır heyecanla beklediği Xbox X ve Xbox... Heyecanla Beklenen Xbox X ve S Serisi Satışa Çıktı

(Haber Bülteni)

Microsoft’un merakla beklenen oyun konsolları Xbox X ve S Serisi satışa sunuldu. Türkiye’deki oyunseverlerin uzun zamandır heyecanla beklediği Xbox X ve Xbox S Serisi, tavsiye edilen 8299 TL / 5399 TL’lik satış fiyatlarıyla teknoloji marketlerde ve web mağazalarında yerini aldı.

İlk etapta toplam 30 oyun, Xbox X ve Xbox S Serisi ailesine göre optimize edilmiş haliyle en yüksek görsel ve performans kalitesiyle erişime açılacak. Xbox X ve Xbox S Serisi konsollardan herhangi birini satın alanlar, aylık 29.99 TL gibi bir ücret karşılığında Game Pass üyeliğinin ayrıcalıklarından da faydalanabilecek. Optimize edilmiş oyunların çoğu Xbox Game Pass ile ulaşılabilir olacak ve oyun kütüphanesi sürekli güncel tutulacak. Microsoft’un Xbox Game Studios çatısı altında sahip olduğu 23 farklı oyun stüdyosunun çıkaracağı tüm oyunlar, yayınlandıkları gün hem PC hem de Xbox için Game Pass’e eklenecekler. Söz konusu oyunlar arasında HALO Infinite, State of Decay 3, Yeni Forza Motorsport ve Fable 4 gibi favori oyunlar da var.

Xbox X Serisi, hem performans açısından hem hız ve geriye dönük uyumluluk açısından şimdiye kadarki en güçlü oyun konsolu olma özelliğine sahip. AMD’nin Zen 2 ve RDNA 2 mimarileriyle birlikte çalışan 12 teraflopluk işleme gücü ve DirectX ray tracing ile eşsiz bir performansın yanı sıra gerçekçi aydınlatma, gölge ve doğru yansımalar sunan konsol, gerçek ultra HD 4K ve 8K’ya kadar görsel deneyim; ayrıca hızlı yükleme süreleriyle de oyunseverlere kusursuz bir oyun deneyimi vadediyor.

Geriye Dönük Uyumluluk, Xbox Velocity Mimarisi, Akıllı Teslimat ve oyunlarda 120 FPS kare hızına kadar çıkabilme kabiliyeti gibi Xbox X Serisi ile sunulan yeniliklerin çoğu Xbox S Serisinde de bulunuyor. Dijital oyuncular için disksiz; sadece online ortamda erişilebilen oyunlar için tasarlanan Xbox S Serisi, yeni nesil hız ve performans sunuyor. Bugüne dek üretilmiş en küçük Xbox konsolu olan Xbox S Serisi, Türkiye’ye özel 5399 TL olarak piyasaya sunuluyor. Pakize Kaya Bodur

Oyun oynayarak para kazanma hayalini PC Gameworld'de bir dönem gerçekleştirmiş, 2D Prince of Persia ile başladığı oyun hayatına rpg ve strateji oyunları ile devam etmiş, Sid Meier's Civilization'ın büyük hastası, Star Wars sever.