Kategoriler

XCOM 2’yi HALA oynamadınız mı?

XCOM 2’yi geç oynayabildim ama hazır gazımı almışken bu zehri size de bulaştırmam gerek!

Evet itiraf ediyorum! Bazen oyunları kaçırıyorum. Satın alıp Steam hesabıma atıyorum ve sonra bakarım ümidiyle yıllandırıyorum. XCOM 2’de öyle oldu. 

Oyunu yaklaşık 1 haftadır oynuyorum ve ÇOK eğleniyorum. Önceki XCOM’u oynarken zorlanmışsanız bunda cehennemi göreceksiniz.  Çünkü bu oyunu da önceki gibi oyun gibi oynamaya kalkarsanız sizi hiç affetmiyor. Anında tahtalı köyü boyluyorsunuz.

XCOM 2, gerçekten taktik geliştirerek oynamanız gereken bir oyun. Kaynaklarınız sınırlı, düşman sizden daha güçlü ve gelişmeniz zaman alıyor. Üstelik yaralanan adamlarınızın kendine gelmesi ÇOOOOK uzun süre alıyor. 

Yanlız kurtlar için birebir!

Bu defa avlanan da sizsiniz. Her ne kadar eskisi gibi operasyonlara çıkıp uzaylılara dünyayı dar etseniz de onlar sizin peşinizden koştuğu için geminizi alt edip sizi elllerine geçirmek için ellerinden geleni yapıyorlar.

Ve işte oyun tam da bu yüzden çok keyifli. Adım adım, ince ince zoru başarmanın tadına varıyorsunuz. 

Açıkçası eskiden beri bu tip oyunların meraklısı olduğumdan XCOM 2, eskinin zorluğunu yaşatırken bir yandan da türün tam hakkını veriyor. Grafikleri ve fizik motorunun da etkisiyle oyun daha da keyifli bir hal alıyor. 

Üstelik eski oyunun bir çok içeriğine ve karakterine de direkt olarak gönderme yaptığından sizi önceki oyundan da kopartmıyor. Her ne kadar yeni düşmanlarla karşılaşsanız da eski düşmanları ve hatta dostları tekrar görmek ayrı bir keyif. 

Oyunun tük ek paketlerini mutlaka satın alın. Şimdi pahalı geliyorsa sonra alın. Ama mutlaka alın. Her biri ayrı bir macera getiriyor ve bunlar olmadan oyun eksik kalıyor. Ama tüm paketlerle beraber oyuna dalarsanız her birinin üstünde ayrı ayrı uğraşılmış çok dolu bir içeriğe kavuşuyorsunuz. 

Bu tip oyunları seven bir oyuncu olarak size tavsiye ediyorum. Ne yapın ne edin XCOM 2’yi kaçırmayın. Oyunun üzerinden bir süre geçtiği için indirimlere girme vakti de gelmiştir. İşte o zaman gönül rahatlığıyla arşivinize katabilirsiniz.

Ben oyunu Voidu’dan aldım. Ama satın alabileceğiniz belli başlı sitelerin linklerini de aşağıya diziyorum. 

Voidu https://voidu.com/arama/xcom%202

Playstore https://www.playstore.com/#!/icerik-arama/Xcom 2

Steam http://store.steampowered.com/search/?snr=1_4_4__12&term=Xcom+2

 

Görüntülenmeler:
6
İlgili Kategoriler
Blog · Haber