Xsolla, Mobil Oyunlar İçin Web Shop’u Sunuyor Xsolla, Mobil Oyunlar İçin Web Shop’u Sunuyor
(Haber Bülteni) Dünyanın önde gelen video oyunları ticareti firması Xsolla, mobil oyun geliştiricileri için daha fazla gelir fırsatı yaratmaya devam ediyor. Apple’ın App Store... Xsolla, Mobil Oyunlar İçin Web Shop’u Sunuyor

(Haber Bülteni)

Dünyanın önde gelen video oyunları ticareti firması Xsolla, mobil oyun geliştiricileri için daha fazla gelir fırsatı yaratmaya devam ediyor. Apple’ın App Store kurallarında yaptığı son değişikliklere göre geliştiriciler artık oyuncuların iletişim bilgilerini toplayabiliyor. Sonrasında bu bilgileri uygulama içi satın almalar dışındaki ödemeleri gerçekleştirmek için bu oyuncularla iletişim kurmak amacıyla kullanabiliyor.

Tam da bu amaç için oluşturulan Xsolla Web Shop, mobil oyun geliştiricilerini kendi internet sitelerinde bir mağaza yaratmaları için teşvik ediyor. Web Shop’u kullanan oyuncular, işlem başına yalnızca yüzde 5 ücret karşılığında oyun içi nesneler, sanal para birimleri, üyelikler satın alabiliyor, oyuncu hesaplarını yükseltebiliyor ve daha birçok işlemi gerçekleştirebiliyor. Bu, geleneksel uygulama için ödeme seçeneklerine göre çok büyük operasyonel tasarruf sağlarken geliştiricilerin cebinden fazla para çıkmasının önüne geçiyor. Ayrıca Xsolla Web Shop, 700’ün üzerinde yerel ödeme seçeneğini kabul eden, geliştiricinin kendi markalı internet sitesi üzerinde yer alan “white label” bir mağaza. Böylece oyuncular, seçtikleri ödeme yöntemiyle doğrudan satın alma yapabiliyor. Web Shop’ta herhangi bir piramit düzeni olmamasından dolayı oyuncular geliştiriciyle birlikte kalıyor.

Web Shop Arka Yüz Kodlaması vb. İşler Gerektirmiyor

Web Shop, karmaşık arka yüz kodlaması ya da kapsamlı tasarım işleri gerektirmiyor. Geliştiriciler hemen üzerinde çalışmaya başlayabiliyor. Bir Web Shop yayına girdiğinde, geliştiriciler e-posta, sosyal medya, haber bültenleri, Discord sunucuları gibi çok çeşitli iletişim yöntemlerini kullanarak oyuncularını çevrimiçi alışveriş yapma fırsatı hakkında bilgilendirebiliyor.

Xsolla Direktörü Chris Hewish konu ile ilgili açıklamasında şunları söyledi: “Xsolla olarak, bu senenin başında dünyanın önde gelen birçok büyük oyun firması tarafından aktif olarak kullanılan birçok ürün piyasaya sürdüğümüzde, bu köklü değişikliği yaşayacağımızı öngörmüştük. Şimdi bu ürünleri ve bunlardan öğrendiklerimizi, geliştiricilerin gelirini artırmak ve oyuncularıyla daha yakın ilişkiler kurmasını sağlamak amacıyla, mobil oyunlar için Xsolla Web Shop adını verdiğimiz yeni ve zekice bir çözümün çatısı altında bir araya getirdik.Pakize Kaya Bodur

Oyun oynayarak para kazanma hayalini PC Gameworld'de bir dönem gerçekleştirmiş, 2D Prince of Persia ile başladığı oyun hayatına rpg ve strateji oyunları ile devam etmiş, Sid Meier's Civilization'ın büyük hastası, Star Wars sever.