Yandex, Spor Toto Süper Ligin Online İstatistiklerini Yayınladı! Yandex, Spor Toto Süper Ligin Online İstatistiklerini Yayınladı!
Yandex, Galatasaray'ın şampiyon olarak 4. yıldızı göğsüne takmaya hak kazandığı Spor Toto Süper Lig 2014/2015 sezonunun istatistiklerini yayınladı! Yandex, Spor Toto Süper Ligin Online İstatistiklerini Yayınladı!

Spor Toto Süper Lig’de bir sezonun daha sonuna geldik.

Ülkemizde yaptığı lokalizasyon çalışmalarıyla birlikte sürekli gündemde olan Rus arama devi Yandex, Galatasaray’ın şampiyonluğunu garantilediği ve 4. yıldızı göğsüne takmaya hak kazandığı sezonun online istatistiklerini yayınladı.

Peki Yandex’te en çok hangi isimler arandı? En çok aranan 11 kimler? İlgili basın bültenine aşağıdan ulaşabilirsiniz.

fragtist-haber-yandex-yilin-en-cok-aranan-11i

Süper Lig’in En Çok Aranan İsmi Demba Ba Oldu!
Yandex, Süper Lig’in En Çok Aranan 11’ini Açıkladı

Futbol severlerin heyecanla takip ettiği Süper Lig’in 2014/2015 sezonu tamamlanırken, Yandex sezonun en çok aranan isimlerini açıkladı. Sezonun 11’i, en çok aranan yerli/yabancı futbolcular, teknik direktörler, stadyumlar, hakemler ve sezonun en çok aranan takımını belirleyen Yandex’in analizinde, bütün aramalar içinde en çok aranan isim Beşiktaş’ın golcü santraforu Demba Ba oldu…

2014/2015 futbol sezonu boyunca Süper Lig’in en çok arananlarını derleyen Yandex’in raporuna göre, şampiyonluk ipini geçtiğimiz hafta Galatasaray göğüslemesine rağmen sezon boyunca en çok aranan takım Fenerbahçe oldu. Galatasaray aramalarda en çok aranan ikinci futbol kulübü olurken, onu sırasıyla Beşiktaş ve Trabzonspor takip etti. Süper Lig’in en çok aranan teknik adamı ise ligi şampiyon tamamlayan Galatasaray’ın teknik direktörü Hamza Hamzaoğlu oldu. Başarılı teknik adamı Trabzonspor’un teknik direktörü Ersun Yanal ve Sivasspor’u çalıştıran Sergen Yalçın takip etti.

En Çok Aranan Yerli/Yabancı futbolcular
Yandex’in sezon boyu yapılan aramalar üzerinden hazırladığı analize göre Süper Lig’in en çok aranan futbolcuları golcüler oldu. Yerli kategorisinde lider Burak Yılmaz olurken yabancı kategorisinde Demba Ba ilk sırada yer aldı. Bu futbolcuları yerli kategorisinde Volkan Demirel ve Emre Belözoğlu, yabancı kategorisinde ise Felipe Melo ve Fernando Muslera takip etti.

2014/2015 Sezonunun En Çok Aranan 11’i
Oynadıkları mevkilere göre en çok aranan isimlerden oluşturulan sezonun en çok aranan 11’inde kalede Fernando Muslera yer alırken, defansta Caner Erkin, Alex Telles, Sabri Sarıoğlu ve Gökhan Gönül, orta sahada Felipe Melo, Wesley Sneijder, Sosa ve Emre Belözoğlu, santraforda ise Demba Ba ve Sow ikilisi en çok aranan futbolcular olarak yer aldı.

Sezonun En Çok Aranan Hakemi: Cüneyt Çakır
Ülkemizi Avrupa’da başarıyla temsil eden ve 6 Haziran’da oynanacak olan Şampiyonlar Ligi finalini yönetecek olan Cüneyt Çakır, 2014/2015 sezonunun en çok aranan hakemi olurken, kendisi Hüseyin Göcek ve Fırat Aydınus takip etti.

En Çok Fenerbahçe Şükrü Saraçoğlu Stadyumu Arandı
Yandex’in araştırmasında ortaya çıkan sonuçlara göre Yandex kullanıcıları en çok Fenerbahçe Şükrü Saraçoğlu Stadyumu’nu aradı. Yandex’in 2014/2015 sezonu süresince yapılan arama sonuçlarından yola çıkılarak hazırlanan rapor, sezonun öne çıkan isimlerini derleyerek, Süper Lig’in panoramasını ortaya çıkardı.”Yiğit Doğru

Bugünün donanımcısı, yarının aşçısı. Amatör fotoğrafçı aday adayı, İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Formasyon sahibi çevirmen.