Yeni AR Oyunu Harry Potter: Wizards Unite’tan İlk Detaylar Geldi Yeni AR Oyunu Harry Potter: Wizards Unite’tan İlk Detaylar Geldi
Pokemon GO'nun geliştiricisi Niantic'in yeni AR oyunu Harry Potter: Wizards Unite için ilk ayrıntılar paylaşıldı. Yeni AR Oyunu Harry Potter: Wizards Unite’tan İlk Detaylar Geldi

Pokemon GO’nun geliştiricisi Niantic’in yeni AR oyunu Harry Potter: Wizards Unite için ilk ayrıntılar paylaşıldı.

Hem Harry Potter hem de Fantastic Beasts serilerinden sevilen karakterleri sunacak olan oyunda bir ‘musibet’ sonucu sihir dünyasının yaratıkları, insanları ve kutsal eserleri Muggle dünyasında rastgele ortaya çıkmaya başlıyor. Sihir dünyasının yapması gereken ise bir araya gelip The Calamity adı verilen bu belaya bir dur demek.

Oyuncular, gerçek dünyada ilerlerken karşılarına çıkan ‘sihir izlerini’ takip ederek büyülü foundable’lara erişebilecekler. Bu büyülü foundable’ları güvene alıp sihir dünyasına geri göndermek için çeşitli sihirler yapıp onları kurtarmak gerekecek. Bu sayede eşsiz ödüller kazanılabilecek.

Büyü yapmak için Spell Energy gerekecek. Bu enerjiyi doldurmak için ise düzenli olarak dünyanın çeşitli yerlerinde bulunabilen Inn’lere uğrayıp yemek ve içecek toplamak gerekecek. Ayrıca etrafı keşfederken karşınıza çıkabilecek diğer eşyalara ve malzemelere de dikkat edin zira bunlarla çeşitli iksirler yapılabilecek. Bu iksirler zor zamanlarınızda yardımınıza yetişebilecek. Bu malzemelerin cinsi günün saatine, hava durumuna ve bulunulan mekana göre değişecek.

Portmanteau’lara da dikkat etmek faydalı çünkü buralardan sihirli dünyanın farklı ikonik mekanlarına açılan Portkey’leri aktive etmek mümkün olacak. Bu ikonik mekanlar 360 dereceyle, daha önce hiç olmadığı kadar eşsiz biçimde AR teknolojisiyle deneyimlenebilecek.

PvE savaşları da önemli yer tutacak Harry Potter: Wizards Unite’ta. Haritanın çeşitli yerlerinde bulunabilecek Fortress’larda Death-Eater ve Dementor gibi tehlikeli düşmanlarla gerçek zamanlı multiplayer savaşlar yapılabilecek. Bu mücadelelere arkadaşlarınızla girerek tehdit seviyesini ve doğal olarak düşecek eşya seviyesini de arttırabileceksiniz.

Farklı sihirli mesleklerde uzmanlaşmak da mümkün olacak oyunda. Auror, Magizoologist ve Professor olmak üzere üç çeşit ana meslek bulunacak Harry Potter: Wizards Unite’ta. Bunların her birinin kendine has becerileri olacak ve özellikle Wizarding Challenge’larda fark yaratabilecekler.

Oyunun Android sürümü için ön kayıtlar başlamış durumda. iOS kullanıcıları ise biraz daha beklemek zorunda. Oyunun bu yıl içerisinde çıkış yapması bekleniyor.

Mobil Octopath Traveler Oyunu Geliştiriliyor!