Kategoriler

Yeni Silent Hill Filmi Prodüksiyona Başlamış Olabilir

Silent Hill

Son yıllarda giderek artan “tutmuş IP’lere ek içerik çıkartmak” furyası devam ediyor. Söylentiler korku oyunlarının efsanesi Silent Hill için yeni bir film hazırlıklarının başladığı yönünde.

Halihazırda çekilmiş olan Silent Hill filmlerinin yönetmeni olan Christopher Gans Jeux Video’ya verdiği bir röportajında seriye yeni bir filmin daha eklenebileceğini söyledi. 

“Şu anda yapımda çalışmaya başladım. Senaryosu ilk iki filmden bağımsız olacak ve serinin evrildiği yönle uyumlu olacak.” -Chrisopher Gans

Silent Hill

“Silent Hill “Twilight Zone” ve “Fourth Dimension” yapımlarına benziyor. Hemen her şeyin her an olabileceği bir yer.” -Chrisopher Gans

Seri ile ilgili yeni içerik dedikoduları sadece filmle sınırlı da değil. P.T.’nin demosunun açıklanmasından beri yeni oyun iddiaları hiç ender sayılmaz. Hemen her sene yeni bir oyun çıkacağı lafı birinin ağzından çıkıyor.

Silent Hill

Christopher Gans hakkında bir başka detay daha var. Kendisinin isminin başarısız oyun-film adaptosyonlarıyla anılması. 2006’da yine Gans tarafından çekilen ilk film gişelerde 100 milyon doları zor görmüştü. Bütçesinin 50 milyon dolar olduğunu hatırlatmakta fayda var. 2012’de çekilen devam filmi ise hem gişelerde hem de eleştirmen puanları açısından resmen çakılmıştı.

Şu ana kadar Konami tarafından filme yönelik resmi bir açıklama yok. Sızıntılara göre şu anda odakları yeni oyunlarda. İki yeni oyunla seriye sorf-reboot atacakları söylenen Konami birkaç ekran görüntüsü bile sızdırdı. Ancak twitterde gerçekleşen gönderideki medyalar hızlıca silinmesini sağladı. Şirketin oyunlardan uzaklaşmak istiyor olması mümkün. Silent Hill markası büyüklüğüyle “yeni ve kötü eser çıkarmak istemeyeceğiniz şeyler” bölgesine girmiş durumda. Böylelikle (filmlerin de başarısızlığı düşünülürse) gelecekte hem film hem de oyun görmemiz pek olası değil gibi .

 

Görüntülenmeler:
10
İlgili Kategoriler
Haber · Kültür & Sanat