Yerli Oyun Zula, Kristal Elma Ödülü’nün Sahibi Oldu Yerli Oyun Zula, Kristal Elma Ödülü’nün Sahibi Oldu
InGame Group tarafından yaratılan yerli yapım Zula, bu yıl 30. yaşını kutlayan Kristal Elma’dan ödül aldı. Yerli Oyun Zula, Kristal Elma Ödülü’nün Sahibi Oldu

InGame Group tarafından yaratılan yerli yapım Zula, bu yıl 30. yaşını kutlayan Kristal Elma’dan ödül aldı. Zula, Pure New Medya tarafından hazırlanan “%100 Senin Oyunun” kampanyasıyla Dijital Alanda Sosyal Medya Aktivasyon / Sosyal Medya Topluluk Yönetimi kategorisinde Kristal Elma’nın sahibi odu.

Yabancı oyunların hakim olduğu oyun dünyasında Türkiye’de geliştirilen e-spor oyunu Zula, kısa sürede 15 milyondan fazla oyuncuya ulaştı. “%100 Senin Oyunun” sloganıyla hayata geçirilen kampanya ile oyun, oyuncuların isteklerine göre yeniden şekillendirildi.

E-spor oyunu Zula’da oyuna eklenecek yeni haritalar ve eşyalar tamamen oyuncular tarafından belirlendi. Böylece oyuncuların da içeriğe dahil olması sağlandı. Çanakkale haritası gibi lokal birçok harita oyuncuların talebiyle geliştirilip oyuna eklendi. Böylece Zula, e-spor oyuncularının taleplerine göre şekillenmeye başlayarak aylık aktif kullanıcı sayısını geçen yıla göre %240 arttırdı. Yeni kullanıcı sayısını ise Ocak 2017 – Ocak 2018 döneminde  hedeflenen oranın yaklaşık 2 katı yani %218 oranında arttırdı. %100 Senin Oyunun kampanyasının da desteğiyle elde ettiği bu başarılı sonuçlar sayesinde Zula, Kristal Elma’nın sahibi oldu.

InGame Group Kurucu Ortaklarından Genco Alp, şöyle konuştu: “Türkiye’de ve dünyada yükselen espor ekosisteminde, milli espor oyunu Zula olarak, yabancı hakimiyetini kırarak elde ettiğimiz başarılı sonuçların ödüllendirilmesinden mutluluk duyuyoruz. Türkiye’de espora ve esporculara yatırım yapmaya devam edeceğiz.”

Bu yıl ilk kez açılan bu kategoride Kristal Elma  ödülünü almaya hak kazanan Zula, geçtiğimiz Mayıs ayında, 10. Effie Türkiye Reklam Etkinliği Yarışması’nda, Topluluk Yönetiminde Başarı kategorisinde de ödül almıştı.

InGame Group ve 1907 Fenerbahçe E-sporda İşbirliğine İmza Attı