Zelda: Hyrule Warriors İle Bir Orduya Bedelsiniz Zelda: Hyrule Warriors İle Bir Orduya Bedelsiniz
Ünlü Nintendo oyun serisi Legend of Zelda’nın ilk kılıç-kalkan oyunu Hyrule Warriors geliyor. Wii U sahibiyseniz, bu oyunu büyük ihtimalle almak isteyeceksiniz. Zelda evreninden... Zelda: Hyrule Warriors İle Bir Orduya Bedelsiniz

Ünlü Nintendo oyun serisi Legend of Zelda’nın ilk kılıç-kalkan oyunu Hyrule Warriors geliyor.

Wii U sahibiyseniz, bu oyunu büyük ihtimalle almak isteyeceksiniz. Zelda evreninden karakterler ile, dev ordulara karşı savaştığınız Zelda: Hyrule Warrior oyunu 14 Ağustos’da önce Japonya’da, sonra da 26 Eylül’de ABD’de piyasaya çıkıyor.

İlk bakışta benzer bir oyun serisi olan Dynasty Warriors’a benzerliği dikkat çekmiş olabilir. Zaten Hyrule Warriors oyunu da Tecmo Koei ve Nintendo’nun ortak yapımı, yani benzerlikler normal. Oyunda klasik kahramanımız Link’i, eğitimde olan bir Hylian askeri olarak buluyoruz. Sadece Link değil, Prenses Zelda, Midna, Agitha, Lana ve Impa gibi çeşitli karakterler ile çok oyunculu modlara da girebileceğiz.

Aşağıda favori karakterlerden Prenses Zelda’nın tanıtım videosunu bulabilirsiniz. Kendisinin bir kılıçla bu kadar becerikli olduğunu nereden bilebilirdik? 😉Burak N. Aydın

Burak N. Aydın iflah olmaz bir anime, manga, bilimkurgu ve oyun meraklısıdır. Yarı uzaylı, yarı Japon olduğundan şüphelenilmektedir. En sevdiği gezegen Trantor, en sevdiği içki “Pan-Galactic Gargle Blaster” ve en sevdiği kedi türü ise Betelgeusian'dır.