Zula Süper Ligi’nde 2. Sezon Heyecanı Başlıyor! Zula Süper Ligi’nde 2. Sezon Heyecanı Başlıyor!
Toplam 800.000 TL ödüllü Zula Süper Ligi'nin 200.000 TL ödüllü 2. sezonu 19 Ekim Cuma günü başlıyor. Ayrıntılar haberimizde. Zula Süper Ligi’nde 2. Sezon Heyecanı Başlıyor!

InGame Group tarafından yaratılan yerli yapım Zula tarafından gerçekleştirilen, toplam 800.000 TL ödüllü Zula Süper Ligi’nin 200.000 TL ödüllü 2. sezonu 19 Ekim Cuma günü başlıyor.

Zula Süper Ligi’nin 2. sezonu yine kıyasıya mücadeleye ev sahipliği yapacak. Dokuz hafta sürecek ligde toplam 90 maç gerçekleşecek.  Maçlar Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri oynanacak. 16 Aralık’ta lig aşamasının bitmesinin ardından, 22 Aralık Cumartesi – 23 Aralık Pazar günü offline finaller oynanacak. Final maçları, Demirören İstiklal’de açılacak Zula E-spor Merkezi’nde yapılacak. Lig maçları Zula Youtube, Facebook ve Twitch kanallarından canlı olarak e-spor severler tarafından takip edilebilecek.

Geçen sezon Rekabet Turnuvası’nda 512 takım arasından elenerek gelen Bursa E-spor ve İstanbul E-spor Kulübü Süper Lig’in 2. sezonunda yer alacak. Ayrıca ligdeki takım sayısı da sekizden ona çıkacak. Transfer döneminin kapanmasının ardından bu sezon takımların kadrolarında da değişiklik oldu. Toplamda 800.000 TL ödüllü Zula Süper Ligi’nin 2. sezonunun toplam ödül havuzu ise 200.000 TL olacak. 

ulaZula Süper Ligi’nde geçen sezon

Zula Süper Ligi’nin birinci sezonu büyük bir heyecana sahne olmuştu. Yeşil sahada yıllardır süren Galatasaray – Fenerbahçe rekabeti, 1907 Fenerbahçe ve Galatasaray E-spor kulüpleri arasında da lig boyunca devam etti. Uzun süre birinci sırada yer alan 1907 Fenerbahçe son hafta birincilik bayrağını Galatasaray’a devretti. Böylece Zula Süper Lig 1. Sezon Şampiyonu Galatasaray E-spor olmuştu. Galatasaray E-spor – 1907 Fenerbahçe finalini ekranları başında 100 binin üzerinde kişi izlemiş, toplamda ligin izlenme sayısı üç milyonu geçmişti. 

Zula’dan 2019 yılında 8 milyon TL’lik yatırım

Nisan 2018’de düzenlenen Zula World Cup ile dünyadaki tüm Zula e-spor takımlarının mücadelesi sonucu finale kalan takımları İstanbul’da buluşturup 100.000$ nakit ödül dağıtan Zula, e-spor yatırımlarını katlayarak büyütmeye devam ediyor. Son iki yılda e-spor ligi ile birlikte milyonlarca Türk lirasından oluşan ödül havuzuyla e-spora yatırım yapan Zula, 2019 Nisan ayına kadar İstanbul’un her iki yakasında açacağı e-spor merkezleri de dahil, 8 milyon TL’lik yatırım yapacak.

Gerçekleştirdiği dev organizasyonlar ve dijital e-spor yayıncılığı ile bünyesinde barınan takımları taraftarlarıyla buluşturan Zula Süper Ligi’nde yer alan takımlar,  kendisine görünürlük sağlamak ve e-spora yatırım yapmak isteyen sponsorların da ilgisini çekiyor.

-Basın bülteni.
Bir İsviçre Süper Ligi Maçında E-spor Protesto Edildi!