Kategoriler

Asus ZenBook Duo UX481 İncelemesi | Asus Bu İşi Sevdi!

ZenBook Duo’lar Asus’un yenilikçi ve farklı tutkusunun son meyvesi, iki ekranlı modern ve güçlü dizüstü bilgisayarlar.

ZenBook Duo’lar Asus’un yenilikçi ve farklı tutkusunun son meyvesi, iki ekranlı modern ve güçlü dizüstü bilgisayarlar. Asus her zaman, diğer markalardan sıyrılarak, Taichi, FonePad veya su soğutmalı ROG gibi yeni tasarımlar ve prototipler geliştirdi. Çoğu zaman bu radikal tasarımlar beklenen etkiyi görmese de Asus bu yenilikçi anlayışını hiçbir zaman terk etmedi ve hep farklı fikirler geliştirmeye devam etti.

ZenBook Duo’lar ise Asus’un yenilikçi ve farklı tutkusunun son meyvesi, iki ekranlı modern ve güçlü dizüstü bilgisayarlar. Olağanüstü güce sahip ve 15 inç ekran boyutu ile gelen ZenBook Duo Pro UX581 veya daha kompakt ve daha uygun fiyatlı 14 inç versiyonu ZenBook Duo UX481 model ismiyle piyasada yer alan modellerden, bu yazımızda ikinci seçenek olan küçük kardeşten bahsedeceğiz. Daha önce Fragtist youtube kanalımızda 15 inc olan modeli de incelemiştik zaten.

Küçük kardeş’e merhaba deyin

UX481 birçok açıdan kompakt yapısı ile ultrabook sınıfına giriyor diyebiliriz. Ancak standart ultrabook’lardan farklı olarak sahip olduğu ikinci ekranı ile çok yönlü bir kullanım deneyimi yaşatma hedefini de bünyesinde barındırıyor. Klavyenin üst kısmına konumlandırılan bu ekran, cihaza fütüristik bir görünüm kattığı kesin fakat bununla beraber, klasik bir dizüstü bilgisayara kıyasla, bir takım ergonomik değişikliklerde kaçınılmaz oluyor. 

Asus bu tasarıma “yarının bilgisayarı” diyor. Büyük abisinin aksine taşınabilirliği ile ön plana çıkan UX481 modelini gelin biraz daha yakından inceleyelim.

DOOM Eternal İncelemesi | DOOM SLAYER GERİ DÖNDÜ!

1 2 3 4 5 6