Dark Scorpion Mid-Tower Kasa İncelemesi Dark Scorpion Mid-Tower Kasa İncelemesi
Donanım editörlüğü yapmak istiyorsanız, işe kasa inceleyerek başlayabilirsiniz. En azından ben öyle başlamıştım zamanında Oyungezer’de. Hata yapma olasılığı diğer ürünlere göre çok daha az/imkânsız... Dark Scorpion Mid-Tower Kasa İncelemesi

Donanım editörlüğü yapmak istiyorsanız, işe kasa inceleyerek başlayabilirsiniz. En azından ben öyle başlamıştım zamanında Oyungezer’de. Hata yapma olasılığı diğer ürünlere göre çok daha az/imkânsız olduğundan bir ara part-time kasa inceleyicisi olmuştum resmen (hey gidi günler vesaire).

Şimdi de, Dark Scorpion ile Fragtist bünyesinde ilk kasa incelememi gerçekleştiriyorum. Gerçi X99 testimiz sağolsun zaten gerçekleştirdim de, sadece yazısını yazmak kaldı.

Onu da şimdi gerçekleştiriyorum işte!

AKREP Mİ DEDİN?
“Akrep”le ilişkilendirilmiş bildiğim en son ürün, sanırım Siemens’in M55 telefonuydu. Turuncu/gri/siyah renklere ve dehşet bir tasarıma sahip olan o telefon içimde kalmış, daha sonra bu içimde kalmanın verdiği hırsla M65 almıştım. Fakat siz, benim telefon geçmişimi dinlemeye gelmediniz; o nedenle kasanın kendisine geçiyorum.

Kasa, füme/siyah ve kırmızı renklerden oluşuyor. Ön kısmında 3 adet optik sürücü girişi (klipsle kolayca açılıyor), kırmızı aydınlatmalı 12cm’lik çift fanın olduğu ızgara ve o ızgaranın üzerinde “DARK” logosu bulunuyor. Tasarım konusunda bir şey söylemek istemiyorum, tercih meselesi sonuçta. Ben daha sade kasalardan hoşlanıyorum (Thermaltake SopranoRS 101 kullanıyorum 5 yıldır falan); ancak yırtıcı oyuncu kasası tasarımından hoşlanan kullanıcıları tatmin edecektir tasarımı.

Kasanın tüm etkileşimli birimleri üst kısımda. “Etkileşimli birim”den kastımı ben de anlamadım açıkçası, ancak şunlardan bahsediyorum: 2 adet USB 3.0, 2 adet USB 2.0, microSD / SD kart okuyucu, güç / reset tuşları, kulaklık / mikrofon bağlantıları ve fan kontrolleri. Izgaralı üst panele, 2 x 12cm’lik fan takılabiliyor; aynı şekilde arkaya da. Güç kaynağı yuvası aşağıda konumlandırılmış olan kasanın, ızgaralı tüm kısımlarında toz filtresi olduğunu da belirtelim. Güç kaynağının denk geldiği yerdeki filtre çıkarılabiliyor bu arada, bu ekstra bilgiyi de eklemek gerek.

fragtist-asus-x99-deluxe-intel-haswell-e-core-i7-5960x-2Yiğit Doğru

Bugünün donanımcısı, yarının aşçısı. Amatör fotoğrafçı aday adayı, İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Formasyon sahibi çevirmen.