Hem dinamik hem de elektrostatik sürücülü! | XPG Precog İncelemesi Hem dinamik hem de elektrostatik sürücülü! | XPG Precog İncelemesi
Adata’nın oyuncu ürünlerinden oluşan alt markası olan XPG son derece iddialı bir model ile karşımıza çıkarak, açıkçası beni oldukça şaşırttı. Standart kulaklıklar da görmeye... Hem dinamik hem de elektrostatik sürücülü! | XPG Precog İncelemesi

Adata’nın oyuncu ürünlerinden oluşan alt markası olan XPG son derece iddialı bir model ile karşımıza çıkarak, açıkçası beni oldukça şaşırttı. Standart kulaklıklar da görmeye alışkın olduğumuz dinamik sürücüler en fazla boyutları veya sayısı ile gündeme gelirler ve firmalar bu sürücüler üzerinden pazarlama işine girişirler. Ancak kulaklık dünyasında dinamik sürücüler tek seçenek değildir.

Özellikle sesi gerçeğe yakın ve bozulmadan vermesiyle ünlü elektrostatik tipi sürücüler profesyonel klasmanda ki pahalı kulaklık tiplerinde gördüğümüz bir hoparlör-sürücü seçeneğidir. Ancak oyun camiasında şimdiye kadar hiç bir örneği bulunmayan bu sürücüler esasen tiz ve midlerde ki netliği ile bilinirler.

Ancak bass ağırlıklı kulaklıkların daha gözde olduğu oyun camiası için yabancı bir lezzet gibi gelebilecek bu hoparlör tipini geleneksel ve bass özelliği güçlü dinamik bir sürücü ile birleştirerek ortaya hibrit bir sürücü profili çıkartan XPG; adeta kulaklarımızın pasını atmaya ant içmiş.

Kutusu aynı zamanda taşıma çantası olarak kullanılabilen, kutu içeriği ve bağlantı seçenekleri ile de göz dolduran XPG Precog aynı zaman Hi-Res Audio sertifikasını da almaya hak kazanmış son derece iddialı bir oyuncu kulaklığı.

Biz de bu videomuz da Precog’un neler vaat ettiğine artılarıyla eksileriyle yakından bakıyoruz.

İyi seyirler!Berat Berkan Topal

Midtown Madness ve Red Alert 2 ile başlayan bilgisayar macerasına heyecanından hiç bir şey kaybetmeden devam eden bir "teknoloji gurmesi".