Assassin’s Creed Origins İncelemesi – PC Assassin’s Creed Origins İncelemesi – PC

Assassin’s Creed Origins İncelemesi – PC

İncelemelerOyun İncelemePC 27 Ekim 2017 15:33 Sonat Samir

Ubisoft, Assassin’s Creed Origins ile seriyi baştan düzenliyor. Eski Assassin's Creed'leri unutun, çünkü bu AC başka AC olmuş. Assassin’s Creed Origins İncelemesi – PC

Açık dünya demişken biraz ondan bahsetmeden olmaz, Antik Mısır ile ilgili bir çok dikkate çekici detayı oyunda görmek mümkün, piramitlerden tutun, İskenderiye gibi dev şehirlere kadar bir çok detay içeriyor oyun. Tabii ki olmazsa olmaz devasa çöller de işin cabası, hatta ilginç bir detaydan da bahsetmek istiyorum bu çöllerde seyahat ederken sıcak başınıza vurduğunda sanrılar görüyoruz ve bu gördüklerimizi takip edersek bizi gizli mezarlıklara ulaştırabiliyor.

Bu mezarlıklardan da güzel ödüller elde edebiliyoruz. Hatta bir çok mezarlıkta bulacağımız yazıtlar sayesinde ekstra yetenek puanı kazanıyoruz. Hazine bulmaktan daha değerli olduğunu düşündüğüm yetenek puanları için bu mezarları avlayacağınıza eminim. Mezarlar için tabii ki illa çölde bedevi olmanıza gerek yok, oyunda haritanın bir çok noktasında bunlar ile zaten karşılaşacaksınız, çok da gizli saklı yerlerde değiller, ancak antik tableti bulup yetenek puanını kapmak için mezarda biraz kaybolmak şart.

Aynı zamanda da bulmacalar bizleri bekliyor, bulduğumuz parşömenler bizlere gizli tapınak ya da mezarların yerlerini ya da bu mezarlar içerisindeki kapıların nasıl açılacağını birer bulmaca olarak gösteriyor, doğru takip edebilirsek yerlerini bulabiliyoruz.

Açık dünya aktiviteleri sadece mezar bulmak değil tabii ki, aynı zamanda yan görevler bolca ve her yere serpiştirilmiş durumda. Halka yardım ettiğimiz bu yan görevlerde zaman zaman uzun mesafeler de gitmek zorunda kaldığımız oluyor.

Ayrıca zaman zaman diğer arkadaşlarınızın öldüğü yerlere denk gelebiliyorsunuz, oyun sizden isterseniz intikam almanız için görev veriyor. Bu da ilginç olmuş ve tabii ki aklıma geçtiğimiz günlerde oynadığımız Middle Earth: Shadow of War‘u getirdi aynı sistem orada da karşımıza çıkmıştı.

Her AC oyununda olduğu gibi senkronizasyon noktaları yine burada da mevcut ve tabii ki hızlı seyahat olanağı da sağlıyorlar.

Hayvanlar ve derilerini toplamaktan bahsetmiştim öyle değil mi? Kendi hayvanımız olan Senu oldukça güzel bir kartal, bu kartal sayesinde gökyüzünden düşmanlarımızı tespit edebiliyor, ilgili yerleri bulabiliyoruz. Senu ile istediğimiz gibi istediğimiz kadar uçma şansına da sahibiz. Böylece AC’nin meşur Eagle Vision mekaniği de gerçeklik kazanmış oluyor.

Sadece Senu değil diğer hayvanları da ehlileştirme şansına sahibiz oyunda, ancak bunu yapabilmek için gerekli yetenekleri almış olmamız gerekiyor.Sonat Samir

Herşey 1993 senesinde arcade salonunu keşfetmesi ile başladı. Daha sonra eve giren Atari 2600 ile işlerin boyutu çok değişti. Video oyunları artık hayatının vazgeçilmez bir parçası. FRP hobisi ise hayatında ayrı bir öneme sahip.