Kategoriler

Call of Duty: Advanced Warfare Havoc İncelemesi

Uzun zamandır Call of Duty: Advanced Warfare oynamıyordum. Açıkçası bu aralar en çok sevdiğim FPS kesinlikle Heroes &Generals ve onunla da ilgili güzel bir haberi yakında Fragtist’te okuyacaksınız ama bugünkü konumuz Call of Duty: Advanced Warfare’e yeni gelen ek paket Havoc.

Ek paketler ve genişleme paketleri genellikle iki işe yarar. Ya oyunu almışsanız ek paketi de alıp daha fazle içeriğe kavuşursunuz ya da paket öyle güzel gelir ki size oyunun kendisini de aldırır.

Call of Duty: Advanced Warfare piyasaya çıktığında seriyi ya öldürecek ya da yaşam süresini uzatacak diye düşünüyordum. Malum, Call of Duty serisi çoktan kendini yiyip bitirme yoluna girmişti. Bugün hangi “en çok satan oyunlar listesi”ne baksanız, karşınıza hep başka oyunlar çıkıyor.

Yine de bu oyun tutunmayı becerdi. Hatta o kadar aradan sonra geri döndüğümde ben bile bayağı eğlendiğimi fark ettim. “Yoklukta gideri var”dan daha fazlasını hak eden bir oyun olduğu tartışma götürmüyor. Gerçi ileri seviye zırhları adı altında hala soba kapağına benzer zırh tasarımları çıkartıp duruyorlar ama olsun oynanış taş gibi yerinde duruyor.

Havoc’a gelince: Bu paketle beraber AE4 – Widowmaker adlı yeni bir enerji silahı, Drift, Sideshow, Urban ve Core adlı 4 yeni harita ve Exo Zombies modu geliyor.

Fragtist-Call of Duty Advanced Warfare Havoc (1)

AE4-Widowmaker, tek atımlık seri bir silah. Yani silahın atım aralıkları çok geniş. Bu yüzden, bir enerji silahı olarak çok yüksek seviyede zarar verse de yakın çatışmada kullanımı zor ve uzak çatışmada düşman hareketliyse tutturması diğer silahlara göre daha da zor. Yani silahı çok beğenmedim. Silahı merak ediyorsanız videomuzda kullanımını görebilirsiniz.

Drift, karlarla kaplı bir kasaba ve tam çatışmanın ortasında haritaya çığ düşüyor. Gözününüz açık tutmakta fayda var. Özellikle iki koridorda uzaktan çatışmalara çok uygun. Sideshow, terk edilmiş bir anayol oteli ve otelde sürüyle konseptli içerik var. Odalarda palyaçolar duruyor, tam ortada ara sıra konfeti atan bir palyaço tabelası var. Haritanın bir tarafında minik bir tünel bulunuyor. Kapalı alandan daha çok açık alanda geçen çatışmalara yatkın.

Fragtist Call of Duty Advanced Warfare Havoc

Sideshow’un tam tersine Urban ise kapalı alanlardan oluşuyor. Sıkışık ve hızlı çatışmalar için tasarlanmış. Birçok evin ve odanın ikiden fazla giriş-çıkışı var.
Son harita Core ise geniş ve büyük boyutlu objelerin yerleştirildiği, post apokaliptik havanın hakim olduğu bir harita. Bir yanda büyük metal konstrüksiyonlar var. Sizi havaya sokacak bir harita. Özellikle kalabalık gruplara uygun.

Özetle dört harita da harita açlığını giderecek kadar güzel haritalar. Sizi uzun süre oyalar.

1 2

Görüntülenmeler:
12
İlgili Kategoriler
İncelemeler · Oyun İnceleme · Playstore