The Walking Dead – A New Frontier Episode Three: Above The Law İncelemesi The Walking Dead – A New Frontier Episode Three: Above The Law İncelemesi

The Walking Dead – A New Frontier Episode Three: Above The Law İncelemesi

HaberİncelemelerOyun HaberleriOyun İncelemePC 31 Mart 2017 12:38 Ceyda Doğan Karaş

The Walking Dead – A New Frontier Episode Three: Above The Law, sezonun en zor seçimlerinin yanında, detaylı diyaloglarıyla öne çıkıyor. The Walking Dead – A New Frontier Episode Three: Above The Law İncelemesi

Son zamanlarda Telltale Games, belli oyunlarda öne çıkmayı başarıyor. Hikaye konusunda hiç kuşkusuz işler başarılı gitse bile macera konusunu gittikçe dizileştiren firma, The Walking Dead serisinde insanın gözlerini yaşartan hikayesi olmasa, oynanış kısmında birçok oyuncuyu kendisine küstürüyor. Bu kısımda ne yazık ki türünü sevmiyorsanız, sizi başka oyunlara davet etmek durumundayım. Bu yazımızda The Walking Dead – A New Frontier‘ın üçüncü bölümü olan Above The Law ile baş başayız.

TWD serisi insanı strese sokup, psikolojini altüst edebilecek yapıya sahip. Tam karakterlerden birini benimsiyorsunuz, seçimleriniz tüm seriyi bambaşka bir hale çeviriyor. Yeni bölümümüzde işler bu sefer oynanış kısmında minimum seviyede ancak seçimler, hikaye oldukça başarılı hatta ilk bölümden daha zorlayıcı detaylarla karşı karşıyayız. Yazıma devam etmeden uyarmakta fayda görüyorum; The Walking Dead – A New Frontier’a hiç başlamadıysanız, birazdan okuyacaklarınız spoiler niteliği taşımaktadır.

The Walking Dead: The Telltale Series – A New Frontier Episode 2: Ties That Bind Part Two İncelemesi

Javi’yi kontrol etmeye devam ettiğimiz oyunda, son bölümde Clem ile ufak sıkıntılar yaşamıştık ve çok önemli bir sır ortaya çıkmıştı. Clem, aslında köşe bucak kaçtığımız New Frontier’dan biriymiş! Daha doğrusu önceden öyleymiş… Bu bölümde Clem’in neden bu kadar zor bir seçimi tercih ettiğini öğreniyoruz. Daha bitmedi. Hatırlıyorsanız, Javi son saniyede New Frontier’da ağabeyi David’in de olduğunu öğrenmişti.

Bu bölümde David ile Javi arasındaki ilişkiyi düzeltebilmek mümkün. Tabii Kate’e kur yapmaya devam etmek de sizin tercihiniz. Kişisel olarak Kate ile aramı açıp, daha çok David tarafında olarak konuşmaları sürdürdüm. Her ne kadar geçmişte kardeş ağabey arasında sıkıntılar yaşansa da, aile ailedir kafasında ilerleyince bu bölüm, oldukça duygusallaşıyor. Spoilerdan uzak kalarak bu bölüm hakkında yazabileceğim en önemli detay, seçimlerin çok arada bıraktığıdır. Beklemediğimiz insanlar, beklemediğimiz tepkileri verirken, uzak geçmişte öldüğünü sandığımız isimleri tekrar hafızamızda canlandırabiliyoruz. Bu bölüm sonrası New Frontier’ın da kendi içerisinde büyük çatışmalar yaşadığını öğreniyoruz ve aslında her şey güzel görünürken, kıyamete bir adım daha yaklaşmış oluyoruz. 

Bir sonraki bölümde tam olarak neler gerçekleşecek belli değil. Zira, kötü çocuğu oynayıp ortalığı karıştırmak isterken, aniden masum Javi de olabiliyoruz. Veya intikam duygusuyla yanarken, kendimize hakim olup Jesus ile takılabiliyoruz. Seçimler, bir önceki bölümlerden daha beklenmedik sonuçlar doğurabiliyor ve bu kısımda Above the Law, sezonun en tatlısı olmaya aday. Tabii diğer bölümler çıkış yapmadan yorum yapmak için henüz erken. Ayrıca bu bölümde oynanış kısmını minimumda tutan Telltale, daha çok yan karakterler arasındaki diyaloglara ve kardeşlere odaklanmış. Bakalım Javi ve ailesi, bir sonraki bölümde bizleri nerelere götürecek.

 

FRAGTİST DEĞERLENDİRME

7.6 / 10

TWD serisini seviyor ve yeni sezonun güncel bölümlerini oynadıysanız, kaçırmayın. Bu bölüm sizi seçimlerde çok temiz sınayacak.
Arada bırakan seçimler
Diyaloglar harika düşünülmüş
Macera türünü sevenler, hikayeye kendisini rahatça adapte edecek
Oynanış fazla kısıtlı ve yavaş


Ceyda Doğan Karaş Editor in chief

86 doğumlu. Evli, mutlu, Tauren'li. Star Wars, Doctor Who, Yu-Gi-Oh ve Blizzard delisi. 93'ten beri video oyunlarıyla fazla uğraşıyor ve hayatı onların üzerine şekilleniyor. Korku, macera, psikoloji kitap ve animelerine bayılıyor. Koyu Beşiktaş taraftarı ve cosplay organizatörü. Ayrıca cosplay, vazgeçemediği hobilerinden sadece birisi.