Quake Champions Kapalı Beta İncelemesi Quake Champions Kapalı Beta İncelemesi
Efsanevi FPS serisi Quake'in espora yoğunlaşmış en yeni oyunu olan Quake Champions'un Kapalı Betasını inceledik! Quake Champions Kapalı Beta İncelemesi

At, Avrat, Railgun! İşte Quake serisinin en yeni halkası Quake Champions’un kapalı betasından ilk izlenimler. Yazının en başında, bu incelemenin Kapalı Beta için yapıldığını ve oyunun tam sürümünde değişikliklikler/yenilikler olabileceğini belirteyim.

Daha ufak yaşlardayken bana FPS türünü sevdiren Quake 3 Arena’yı yıllardan beri oynarım. Bunun belli başlı sebebi basit oynanışı, tüm oyuncuların eşit şekilde mücadele edebiliyor olması ve tamamen yeteneğe bağlı oyun mekanikleridir. Yeni çıkacak olan Quake Champions’ta ise işler birazcık da olsa değişiyor.  

id Software tarafından geliştirilen ve Bethesda Softworks tarafından yayınlanan Quake Champions, tamamıyla espor için sadece PC platformu için ortaya çıkmış bir yapım. Ayrıca 2005’te raflarda yerini alan Quake 4’ten sonra (hala devam oyununu bekliyorum :/) piyasaya çıkacak ilk* Quake oyunu da diyebiliriz. Oyunun E3 2016 fragman videosu ile ilk karşılaştığımda “lütfen güzel bir şey olsun” diye dua ediyordum. Oldu da!

*Enemy Territory: Quake Wars ve Quake Live, devam oyunları olarak geçiyor. Kendi başlarına bir oyun değiller.Fatih Eş

Çocukluk yıllarını TNT2’li bilgisayarında Quake, Soldier of Fortune ve Carmageddon gibi başyapıtları oynayarak geçirdi. Melodeath ve Power Metal ise hayatının vazgeçilmezi. Astronomi, bilim - kurgu ve teknoloji meraklısı şahsiyet.