Kategoriler

Aslında Overwatch, Konsollara Özel Olarak Geliştirildi

Blizzard, Overwatch’un ilk günden beri konsollara özel bir oyun olarak geliştirildiğini belirtti. Detaylar haberimizde!

BlizzCon etkinliğinin ikinci gününde Overwatch hakkında yeni haberler gelmeye devam ediyor! BlizzardOverwatch‘un ilk günden beri konsollara özel bir oyun olarak geliştirildiğini belirtti.

Overwatch‘un yönetmeni Jeff Kaplan konuyla ilgili bazı açıklamalarda bulundu. “Overwatch’u geliştirmeye başladığımız ilk günden beri hedefimiz oyunun konsollara özel bir oyun olmasıydı. Ancak Overwatch’un PC sürümündeki tuş konfigürasyonunda çok tuş ataması olmamasının nedeni konsol planlarımızdan dolayıydı.”

Ayrıca oyunun tasarımcılarından Jeremy Craig‘te yaptığı röportajda şu sözleri söyledi. “Bir oyun açısından bakıldığında, fare ve klavye ikilisi ile oynamak her zaman daha iyi bir sonuç verecektir. Biz PC oyuncuları için bunun bir avantaj olduğunu düşünüyoruz. Bu nedenle böyle bir karar aldık. Böylece konsol oyuncuları konsol oyuncuları ile, PC oyunları da PC oyuncuları ile karşı karşıya oynayacaklar.”

Jeff Kaplan, oyunun Cross-Platform olarak gelmeyeceğini de açıkladı. Ayrıca, PC oyuncularının, konsol oyuncularına göre daha üstün durumda olabileceği sebebiyle bu oyunu aynı sunucularda oynayamayacaklarını da sözlerine ekledi. Son olarak, oyunun Standart, Overwatch Origins ve Collector’s Edition olmak üzere 3 farklı sürüm ile satışa sunulacağını da hatırlatalım.