Atari VCS Konsolunun Donanımında Değişikliğe Gidiliyor Atari VCS Konsolunun Donanımında Değişikliğe Gidiliyor
Destekçilerinin merakla beklediği oyun konsolu Atari VCS, donanımında bazı değişikliklerle gelecek. Ayrıntılar haberimizde. Atari VCS Konsolunun Donanımında Değişikliğe Gidiliyor

Destekçilerinin merakla beklediği oyun konsolu Atari VCS, donanımında bazı değişikliklerle gelecek.

Yapılan son açıklamada, konsolun 14nm’lik bir AMD Ryzen işlemcisiyle Radeon Vega grafik mimarisini kullanacağı söylendi. Konsol normalde Bristol Ridge A10 işlemcisiyle Radeon R7 ekran kartına sahip olacaktı.

Açıklamada, bu değişikliğin sonucu olarak Atari VCS konsolunun daha hızlı, serin ve verimli çalışacağı söyleniyor. Ayrıca konsolun daha basit ve etkili bir güç mimarisinden faydalanacağı da ekleniyor. Yani daha serin ve sessiz bir sistemle uzun oyun seansları mümkün olacak Atari’ye göre.

Yeni donanımlarla konsola entegre Ethernet, modern HDCP sistemlerini destekleyen 4K çözünürlük ve Netflix’tekiler gibi DRM’li videoları rahatlıkla oynatabilme imkanı geliyor.

Tabii bu donanım değişikliği konsolun üretim ve dağıtım aşamalarını da etkileyecektir. Atari, yeni konsolunu en azından 2019 yılı içerisinde Kuzey Amerika’daki müşterilerine ulaştırmak istiyordu ancak bu değişiklik sonucu ulaşım biraz gecikecek. Avrupa için bir şey söylenmemiş ancak benzer bir durumun yaşanacağına şüphe yok.

Yeni Atari’nin Ön Siparişleri Bir Günde 2 Milyon Doları Geçti