Çift Analog Kollu Yeni Nintendo 3DS Çift Analog Kollu Yeni Nintendo 3DS
Nintendo en çok kazanç getiren ürünü olan Gameboy serisini geliştirmeye devam ediyor, Japonya’da çıkacak yeni 3DS modelleri duyuruldu. Ekim ayında şimdilik sadece Japonya’da oyunculara... Çift Analog Kollu Yeni Nintendo 3DS

Nintendo en çok kazanç getiren ürünü olan Gameboy serisini geliştirmeye devam ediyor, Japonya’da çıkacak yeni 3DS modelleri duyuruldu.

Ekim ayında şimdilik sadece Japonya’da oyunculara sunulacak yeni iki el konsolu modeli önemli özelliklere sahip. Öncelikle, yeni cihazlar 3DS ve 3DS XL olarak iki farklı ekran boyunda satın alınabilecek. İkisinde ortak olan özellikler daha güçlü işlemci, yeni bir analog kol, ek sırt butonları, microSD kart girişi ve NFC desteği şeklinde.

Çift Analog Kollu Yeni Nintendo 3DS

Yeni nesil oyunlar için geliştirilen mobil işlemcisine ilk kez Gameboy’lara eklenen NFC özelliği eşlik ediyor. Daha önce haberini verdiğimiz Nintendo’nun mini figür serisi Amiibo ile el konsolunun iletişimi bu NFC çipi ile sağlanacak. Ayrıca ikinci analog kolu olan “C-Stick”, cihazda sağdaki klasik butonların hemen üzerinde duruyor. C-Stick, IBM’in (şimdiki ismi ile Lenovo’nun) dizüstü bilgisayarlarına özel gelen, klavyenin ortasındaki küçük kırmızı dokunmatik işaretleme koluna benziyor.

Çift Analog Kollu Yeni Nintendo 3DS

3DS sırtındaki yeni butonlar, eski sağ ve sol sırt butonlarına ek geliyor ve bunların hemen yanlarında yer alıyor. Ön yüzdeki ana butonlar ise orijinal Nintendo gamepad buton renklerine boyanmış. Tabii Japonların renkli kaplamalı ve özelleştirilmiş kapaklı cihazları ne kadar çok sevdiğini düşünürsek, 3DS modelleri için piyasaya çıkacak onlarca değiştirilebilir kapak da önemli hale geliyor. Tüm farklı kapak tasarımlarını buraya tıklayarak gideceğiniz Japonca sitede bulabilirsiniz.

Yeni el konsolunda fiyatlar ise Japonya için normal 3DS modelinde yaklaşık 160 Dolar ve büyük ekranlı 3DS XL modelinde 190 Dolar civarında olacak. Henüz bu iki yeni modelin Japonya dışında piyasaya sürülüp sürülmeyeceği belli değil.Burak N. Aydın

Burak N. Aydın iflah olmaz bir anime, manga, bilimkurgu ve oyun meraklısıdır. Yarı uzaylı, yarı Japon olduğundan şüphelenilmektedir. En sevdiği gezegen Trantor, en sevdiği içki “Pan-Galactic Gargle Blaster” ve en sevdiği kedi türü ise Betelgeusian'dır.