DualShock 4 Artık PS3’de Kablosuz Çalışıyor DualShock 4 Artık PS3’de Kablosuz Çalışıyor
Artık PlayStation 3 konsolunuza yapyeni bir DualShock 4 gamepad alabilirsiniz. Çünkü Sony’nin en son sistem güncellemesi sayesinde, artık DualShock 4 kumandalar PS3’de kablosuz olarak... DualShock 4 Artık PS3’de Kablosuz Çalışıyor

Artık PlayStation 3 konsolunuza yapyeni bir DualShock 4 gamepad alabilirsiniz.

Çünkü Sony’nin en son sistem güncellemesi sayesinde, artık DualShock 4 kumandalar PS3’de kablosuz olarak çalışıyor. Yeni güncellemeyi kurduktan sonra, DualShock 4’ü Bluetooth üzerinden konsola tanıtmak mümkün.

PlayStation 3 güncellemesini kurduktan sonra ana menüdeki Ayarlar bölümüne gidin, aksesuar ayarlarından Bluetooth cihaz ayarlarını seçin ve yeni cihazınızı kaydetme seçeneğini seçin. PS3 ufak bir taramadan yapacak. Bu sırada DualShock 4 gamepad’in “PS” ve “Share” butonlarına basık tutarsanız sistem kumandayı tanıyacaktır.

Fakat bir kez PS3’e tanıttıktan sonra geri dönüp PlayStation 4’de kullanmak isterseniz, DualShock 4 gamepad’i PS4’e tekrar tanıtmanız gerekli. Ayrıca ne yazık ki tüm PS3 oyunları tam anlamı ile DualShock4 desteklemeyebiliyor, o yüzden eski kumandanızı satın dolabın tepesine falan kaldırmayın.Burak N. Aydın

Burak N. Aydın iflah olmaz bir anime, manga, bilimkurgu ve oyun meraklısıdır. Yarı uzaylı, yarı Japon olduğundan şüphelenilmektedir. En sevdiği gezegen Trantor, en sevdiği içki “Pan-Galactic Gargle Blaster” ve en sevdiği kedi türü ise Betelgeusian'dır.