Efsane Oyunlar Hollywood Filmlerine Dönüşüyor Efsane Oyunlar Hollywood Filmlerine Dönüşüyor
Biraz geçmişe döndüğümüzde ne kadar tatlı oyunlarla zaman harcadığımızı tekrar fark ediyorum. Commodore olsun, atari salonlarında harcadığımız yüzlerce jeton olsun; oyun dünyasına adım atan... Efsane Oyunlar Hollywood Filmlerine Dönüşüyor

Biraz geçmişe döndüğümüzde ne kadar tatlı oyunlarla zaman harcadığımızı tekrar fark ediyorum. Commodore olsun, atari salonlarında harcadığımız yüzlerce jeton olsun; oyun dünyasına adım atan her şey bizim için özeldi. Zamanla bu oyunlar kendisini geliştirdi ve konsollarda daha da renklendiler. Şimdi ise beyazperdenin bir parçası haline geldiler.

Super Mario Brothers, Street Fighter: The Legend of Chun Li gibi “leş” filmlerden sonra çok daha iyilerine hasret kaldığımızı biliyorum. Normalde zevkler ve renkler tartışılmaz derdim ancak hadi ama… Bazı filmler, oyunlarla o kadar alakasız ve karakter bakımından o kadar kötü ki izlerken gözlerimiz kanayabiliyor.

İşin biraz da iyi kısmına bakarsak, “hemen hemen” bazı oyunlardan esinlenen filmler, başarılı olabiliyor. Mesela Resident Evil, mükemmel olmasa bile göz kanatmayan cinstendi.

İşte başarılı olacağını umut ettiğimiz efsane oyunlardan esinlenecek olan filmler:

Hitman: Agent 47 (2015)
Square Enix‘in yarattığı mükemmel ölüm makinası Ajan 47, kendisine gösterilen her hedefi yok etmeyi başardı. Kimi zaman geçmişiyle yüzleşti, kimi zaman ise kendisinden istendiği gibi bir suikastçi oldu. İlk olarak ise 2007 yılında beyazperdeye ulaştı.

Aleksander Bach’in yöneteceği film, 2007’de çekilen Hitman filminin reboot’u olarak hayata geçecek. Ne kadar başarılı olacak bilinmez ancak oyuncu kadrosunda Ajan 47’yi canlandıracak olan Rupert Friend’den birçok oyuncu kuşku duyuyor. Bunun nedeni ise kesinlikle oyunculuğu değil, fiziksel görünüşü. 20th Century Fox’un yapımcılığında çekilecek olan filmin senaryosu, Michael Finch ve Skip Woods’a ait.

Hitman: Agent 47’nin 28 Ağustos 2015’te vizyona girmesi bekleniyor.Ceyda Doğan Karaş Editor in chief

86 doğumlu. Evli, mutlu, Tauren'li. Star Wars, Doctor Who, Yu-Gi-Oh ve Blizzard delisi. 93'ten beri video oyunlarıyla fazla uğraşıyor ve hayatı onların üzerine şekilleniyor. Korku, macera, psikoloji kitap ve animelerine bayılıyor. Koyu Beşiktaş taraftarı ve cosplay organizatörü. Ayrıca cosplay, vazgeçemediği hobilerinden sadece birisi.