Kategoriler

Metal Gear Solid V: Phantom Pain Ön İncelemesi

Metal Gear Solid V: Phantom Pain bakalım nasıl bir oyun olacak. Buyrun ön incelememiz.

 

 

Ne oyun ama, değil mi? Bekledik, bekledik, sonunda geldi. İki haftadır GTA V oynamaktan asıl dünyayı unuttuk. Çok oynamayın arkadaş, başınız ağrır, gözleriniz bozulur, sağda solda sanrılar görmeye başlarsınız maazallah. Gerçi Hideo Kojima’nın bile hayran kaldığı, delikanlı gibi “Bizim GTA V ile yarışmamız imkansız” diye itiraf ettiği bir oyundan bahsediyoruz. Online kısmı bayağı sorunlu çıktı ama… Aslında, bırakın şimdi GTA’yı da, hazır Kojima demişken, ne yapıyor bu adam yahu? Bir Metal Gear Solid V çıkacaktı, ne oldu o?

Ne olacak, bomba gibi geliyor. Her yeni oyunuyla beni benden alan, beyinsiz bir robot gibi ekran başına kilitleyen, bitirdikten sonra boşluğa düşüren, en az bir hafta melül melül baktıran bir oyundan bahsediyorum. Yeni oyunun da öncekilerden eksik kalacağına ihtimal veriyor musunuz? Hele ki bu oyun Kojima’nın yapacağı son Metal Gear oyunu olma ihtimalini taşıyorken. Bence seriye harika bir son oyun yapıp, bizi hüzne gark (yarasın) edecek. Bunu da tabiî ki, her zaman ki yenilikçi fikirleriyle yapacak. (Tamam Kojima-san, aynen istediğin gibi yazıyorum)
Beklettik mi kardeş?

Gelelim, Metal Gear Solid V’e. Artık pek çoğunuzun bildiği gibi MGS V iki bölümde geliyor. Bu bölümlerin isimleri “Ground Zeroes” ve “Phantom Pain”. Tahminimce bu iki farklı bölüm Big Boss’un hayatındaki çok önemli bir olay ile tam ortadan ikiye ayrılıyor. (Hikayeden bahsedeceğim. Dilerseniz iki paragraf atlayın) Bildiğimiz kadarı ile Ground Zeroes’un açılış sahnesinde Big Boss, ya da diğer adıyla Snake, Peace Walker’dan tanıdığımız Chico’nun da esir tutulduğu bir esir kampına sızma girişiminde bulunuyor. Sızabildi mi, sızdıysa da Chico’yu kurtarabildi mi bilmiyoruz ama, Ground Zeroes’un sonunda ne olduğunu biliyoruz. Peace Walker’da günden güne geliştirdiğimiz ana kumanda üssümüz ağır bir saldırıya uğruyor ve Snake Niyazi oluyor. “Ne şehittir ne gâzi…”deki Niyazi. Yapılan ilk müdahaleden sonra ise maalesef komaya giriyor.

Ama durun, henüz her şey bitmedi. Snake’in dokuz yıl sonra gözlerini açmasıyla hikayenin ikinci bölümü Phantom Pain de başlamış oluyor. Gözünü açan Snake’in ilk gördüğü şey kolundaki mekanik protez. Big Boss’un hafiften Cyborg olmaya başladığı zamanlar bunlarmış demek ki. Bulunduğu hastaneye yapılan bir saldırıdan güç bela kaçmayı başaran Snake’in hikayesi de asıl bu noktadan sonra başlıyor. Bundan sonra neler olacak tam olarak bilinmiyor ama hikayenin bir yerinde Eve ile tekrar karşılaşmayı, Big Boss’un klonlarının üretildiğine şahit olmayı gönülden arzuluyorum. Snake’lerin hikayelerindeki bütün boşlukları dolduracak oyunun bu olayları da içinde barındırmasını beklemek haksızlık olmaz herhalde.

1 2 3 4

Görüntülenmeler:
30
İlgili etiketler:
· · · ·
İlgili Kategoriler
Konsol · Ön İnceleme · PlayStation · XBox