PlayStation 4 Dashboard İçin Özel Temalar Geliyor PlayStation 4 Dashboard İçin Özel Temalar Geliyor
Sony’nin bu nesilde önde kalabilmek için devamlı uğraşması gerekiyor, belki yeni Dashboard temaları müşteri memnuniyetini artırabilir. Sony’nin takipçileri, en konsolu PlayStation Vita için kullanılan... PlayStation 4 Dashboard İçin Özel Temalar Geliyor

Sony’nin bu nesilde önde kalabilmek için devamlı uğraşması gerekiyor, belki yeni Dashboard temaları müşteri memnuniyetini artırabilir.

Sony’nin takipçileri, en konsolu PlayStation Vita için kullanılan özel Dashboard temalarını pek seviyorlar. İşte firma şimdi animasyonlu özel temaları ana konsolu PlayStation 4 için de uygulayacak. Yeni yapılan tanıtımda Dashboard için Toro ve Kuro karakterleri temaları gösterildi.

PlayStation’ın ünlü Japon karakterleri Toro ve Kuro, bu yeni animasyonlu Dashboard temalarını eğlenceli hale getiriyorlar. Dashboard’daki farklı bölümlere geçtikçe arka plan da değişiyor ve karakterler evlerinin çeşitli yerlerinde farklı işlerle uğraşırken görülebiliyorlar.

Sony’nin özelleşmiş Dashboard temaları için gerekli güncellemeyi ne zaman sunacağı henüz bilinmiyor. Fakat güncellemeden sonra PlayStation Store’da daha fazla animasyonlu Dashboard tema olacağı tahmin ediliyor. Mağazada ücretli satılabilecek Uncharted, God of War veya Dark Souls gibi popüler PlayStation 4 Dashboard temalarının, oyuncuların ilgisini çekeceğini tahmin ediyoruz.

Bu arada diğer önemli PlayStation haberleri arasında konsola daha fazla Türkçe oyun gelmesi ve yeni Sony Xperia Z3 cihazlarında PlayStation 4 oyunlarının stream özelliği ile oynanabilmesi var. Aşağıda ise PlayStation maskotlarından kedi Toro’nun Vita için sosyal medya uygulama tanıtımını görebilirsiniz.Burak N. Aydın

Burak N. Aydın iflah olmaz bir anime, manga, bilimkurgu ve oyun meraklısıdır. Yarı uzaylı, yarı Japon olduğundan şüphelenilmektedir. En sevdiği gezegen Trantor, en sevdiği içki “Pan-Galactic Gargle Blaster” ve en sevdiği kedi türü ise Betelgeusian'dır.