Playstation 4 Dünya Çapında 7 Milyon Sattı Playstation 4 Dünya Çapında 7 Milyon Sattı
Daha çıkalı sadece 5 ay oldu ama yeni konsol şimdiden 7 milyon adet satışa ulaştı. Sony’nin yaptığı basın açıklamasına göre, Playstation 4 dünya çapında... Playstation 4 Dünya Çapında 7 Milyon Sattı

Daha çıkalı sadece 5 ay oldu ama yeni konsol şimdiden 7 milyon adet satışa ulaştı.

Sony’nin yaptığı basın açıklamasına göre, Playstation 4 dünya çapında büyük ilgi ile karşılaşmış gibi görünüyor. Dünya çapında 72 ülkede satışta olan konsolun satışlarından Sony oldukça memnun. Hatta artan talebi karşılamakta zorlandıklarını da belirtmişler açıklamada. Gelecek aylarda güzel gelişmeler ve yenilikler de sunacaklarını söylemeyi ihmal etmemişler.

Sony konsol satış rakamının yanında ayrıca oyun satışlarını da açıkladı. Toplam oyun satış adetleri 20.5 milyon kopyaya ulaşmış. Buna hem fiziksel mağazalar, hem de Playstation Store’daki dijital satışlar dahil. PS4 sahipleri Dualshock 4 gamepad’i üstündeki ‘Share’ butonu ile 135 milyon kere paylaşımda bulunmuşlar. Şimdiye kadar Twitch ve Ustream platformlarında 4.9 milyon oynanış videosu paylaşılmış.

Xbox’ın 2013 sonu itibarı ile bildirilien satış rakamının 3 milyon adet olduğu düşünülürse bu yeni nesilde Sony ve Playstation 4 yarışı önde götürüyor gibi görünüyor. Mart ayında birbirine yakın zamanda Xbox One için piyasaya çıkan ‘Titanfall’ ve PS4 için çıkan ‘inFamous: Second Son’ gibi büyük ve yüksek satış potansiyelli oyunlarının durumu ne kadar değiştireceğini hep beraber göreceğiz.Burak N. Aydın

Burak N. Aydın iflah olmaz bir anime, manga, bilimkurgu ve oyun meraklısıdır. Yarı uzaylı, yarı Japon olduğundan şüphelenilmektedir. En sevdiği gezegen Trantor, en sevdiği içki “Pan-Galactic Gargle Blaster” ve en sevdiği kedi türü ise Betelgeusian'dır.