PlayStation 4 Share Play Süresi Sadece 60 Dakika PlayStation 4 Share Play Süresi Sadece 60 Dakika
Sony firması PlayStation 4 konsolu ile arkadaşlarınız ile her şeyi paylaşmanızın yolunu açmak istiyor, Share Play de bu yöntemlerden biri. Gamescom 2014 haberleri içinde... PlayStation 4 Share Play Süresi Sadece 60 Dakika

Sony firması PlayStation 4 konsolu ile arkadaşlarınız ile her şeyi paylaşmanızın yolunu açmak istiyor, Share Play de bu yöntemlerden biri.

Gamescom 2014 haberleri içinde en önemlilerinden biri, Sony’nin toplantısıydı. Tonla oyun ve PlayStation 4’e gelecek yeni özelliklerden bahseden Sony, burada Share Play özelliğini de anlattı. Sony’nin Gamescom toplantısının ayrıntılarını buraya tıklayarak gideceğiniz haberimizden okuyabilirsiniz.

Share Play özetle, yanınızda olmayan bir arkadaşınızın sizin oynadığınız oyuna girip belli bir yeri oynayabilmesi özelliği. Bu özelliğin kullanılabilmesi için arkadaşınızın aynı oyuna sahip olmasına bile gerek yok. Oyunda sizin geçemediğiniz bir bölüm varsa, oyunu iyi bilen veya becerisine güvendiğiniz birini sanal olarak çağırabilir ve sizin için geçmesini isteyebilirsiniz. Share Play özelliğini ilk duyduğumuzda, aklımıza eskiden Atari salonlarında benzer şekilde oyun paylaştığımız zamanlar geldi.

Son olarak gelen bir bilgiye göre, PlayStation 4’ün Share Play özelliği en fazla 60 dakika boyunca kullanılabilecek. Yani Sony konsolunuzu açık bırakıp, oyuna sahip olmayan bir arkadaşınıza tüm oyunu bitirme fırsatı vermek gibi bir hinlik düşünmenize fırsat vermiyor. Özelliği kötü niyetli kullanımını engelleme amaçlı karar yerinde gibi görünüyor.

Share Play özelliği, PlayStation 4’ün 2.0 güncellemesi ile yaz sonrasında konsola gelecek ve sadece PlayStation Plus üyeliği olan oyuncular kullanabilecek. Sony’nin Share Play ile ilgili blog sayfasını buraya tıklayarak okuyabilirsiniz.Burak N. Aydın

Burak N. Aydın iflah olmaz bir anime, manga, bilimkurgu ve oyun meraklısıdır. Yarı uzaylı, yarı Japon olduğundan şüphelenilmektedir. En sevdiği gezegen Trantor, en sevdiği içki “Pan-Galactic Gargle Blaster” ve en sevdiği kedi türü ise Betelgeusian'dır.