Nioh, Kol Bacak Koparacak Nioh, Kol Bacak Koparacak
Team Ninja tarafından geliştirilen Nioh ay başında yayınlanan bir adet video ile duyurulmuştu. Batılı oyuncuları çok sevindirecek bir gelişme yaşandı. Nioh, Kol Bacak Koparacak

Team Ninja tarafından geliştirilen Nioh, bu ay başında yayınlanan bir adet video ile duyurulmuştu. Başroldeki karakterin annesi batılı, babasının ise bir Japon lordu olacağı şimdilik bilinenler arasında. Az çok Japon kültürüne aşina olanlar şimdiden işimizin kolay olmayacağını anlamışlardır. Oyun, gerçek hayattaki William Adams‘ın hikayesinden esinlenilmiş. William Adams Japon doğumlu olmadığı halde samuray ünvanını alan oldukça az sayıda kişilerden birisidir.

Hikaye olarak Sengoku döneminde geçecek olan oyun dönemin çalkantılı yapısını kullanacak gibi duruyor. Yapılan en son açıklama ile birlikte batılı ülkelere çıkacak olan sürümünde, yaptığımız darbeler sonucunda düşmanların uzuvlarını koparabileceğimiz kesinleşmiş. Eh ne diyelim madem katana kullanıyoruz o kadar olacak. Hala tanıtım videosunu izlememiş olanlar var ise aşağıda hemen izleyebilirler.

Playstation 4 için gelecek olan oyunun kesin çıkış tarihi henüz açıklanmamış. 26 Nisan’dan itibaren ise alfa demosu denenebilir olacak.

İyi seyirler.Berk Yakar

Bilgisayar oyunları macerası Amiga 500 ile başladı. Bilimkurgu edebiyatına olan büyük ilgisinin yanısıra sıkı bir anime ve manga takipçisi.