Kategoriler

Tekrar Oynamaktan Bıkmayacağımız Oyunlar

Bazı oyunlar vardır, onları defalarca oynar ve asla bıkmazsınız. İşte karşınızda Tekrar Oynamaktan Bıkmayacağımız Oyunlar!

Konsolcu veya PC’ci fark etmez. Hepimiz oyun dünyasının bir parçasıyız. Zevklerimiz ve hayallarimiz bizi bambaşka maceralara sürüklese bile, varmak istediğimiz nokta aynı.

Bu yazımızda sizlere “tekrar oynamaktan bıkmayacağınız” oyun serilerinden bahsedeceğiz. Bunların bazıları sadece PlayStation‘a özel, bazıları ise PC ve diğer konsollarda piyasaya çıktı. Her birinin kalbinizdeki yerinin ayrı olduğunun farkındayım ve muhtemelen “olsa da tekrar oynasam” dedikleriniz de bu listenin içerisinde yer alıyordur. Nostaljiyi yaşamak her zaman iyidir, hele ki oyun dünyasının nostaljisi en güzelidir. Piksellerden hayat bulan inanılmaz dünyanın bir numaralı misafirlerinden biri olarak, sizin de fikirlerinizi öğrenmek isteriz. Listemizde olmasını istediğiniz oyunlar varsa, yazmaktan çekinmeyin 🙂

Ceyda Doğan Karaş (CepEjderi) der ki;

God of War

Geçmişte PlayStation 2 konsolu aldırtacak kadar etkili olan God of War, en başarılı hack&slash oyunlarından biri olmayı başarmıştır. İçerdiği, bol kan ve vahşet öğeleri yüzünden +18 yaş kitlesine hitap etmektedir. 2005 yılında başlayan maceramız, God of War I, II, III ve Ascension olarak devam ediyordu. Hatta PSP platformlarında oynayabileceğimiz Chains of Olympus ve Ghost of Sparta, Kratos’a olan aşkımızı daha da alevlendiriyordu.

Fragtist God of War III Remastered

Peki, neden GoW serisi dönüp dolaşıp oynandıkça sıkmayan bir seri. Birincisi hack&slash türünü en iyi
yansıtanlardan biri. İkincisi Yunan mitolojisinde manyak bir adam çıkıp, nasıl tanrıları katleder gibi ilginç
bir sorunun cevabını bulabiliyorsunuz. Üçüncüsü ise hikayeyi tamamlasanız bile, “iki yaratık kafası koparayım da keyfim yerine gelsin” diyebileceğiniz nadir oyunlardandır. Bir de oyunda ilginç ve kimi zaman zorlayan bulmacalar da mevcut. Boss savaşları da bir o kadar eğlenceli ve “kanlı”. Yeni nesil konsolumuz PS4’te GoW keyfi nasıl diye soruyorsanız, incelememize bir göz atın derim.

1 2 3 4 5