Sony Xperia Z3 Cihazlara PlayStation 4 Oyunları Geliyor Sony Xperia Z3 Cihazlara PlayStation 4 Oyunları Geliyor
Teknolojiyi eğlence ile birleştirmeyi en iyi beceren firmalardan Sony, şimdi de PlayStation 4 oyunlarını akıllı telefonlara sokuyor. IFA fuarında son teknoloji ürünün Xperia Z3... Sony Xperia Z3 Cihazlara PlayStation 4 Oyunları Geliyor

Teknolojiyi eğlence ile birleştirmeyi en iyi beceren firmalardan Sony, şimdi de PlayStation 4 oyunlarını akıllı telefonlara sokuyor.

IFA fuarında son teknoloji ürünün Xperia Z3 akıllı telefonu tanıtan Sony, bunun üzerine bir de PlayStation 4 oyunlarını cihazdan stream olarak oynayabileceğimizi açıkladı. Sony Xperia Z3, Z3 Compact ve Z3 Tablet Compact cihazlarının sahipleri, oturdukları yerden tüm konsol oyunlarını oynayabilecekler.

Sony bu iş için PlayStation 4 gamepadi DualShock 4’e takılacak özel bir aparat da gösterdi. Bu aparatı gamepad’e monte edip, üst tutucu kısma da Xperia Z3 cihazı takıyorsunuz. PlayStation 4’deki “Remote Play” özelliği ile konsolda oynadığınız oyun, stream yapabilme yeteneğini kullanarak akıllı telefon ekranına geliyor. Wi-Fi bağlantı üzerinden çalışan bu yetenek daha önce sadece PlayStation Vita el konsoluna özeldi.

 

Akıllı telefon ve konsol pazarlarında karşılıklı rekabet hızla atarken, sektör analistleri böyle bir beraberliğin Sony’nin iki pazarda da yeni müşteriler çekme becerisini artıracağını ifade ediyorlar. Bu uygulamanın PlayStation 4 sahibi olup, evde tek televizyonu olan ama aynı anda iki iş (TV izleme ve oyun oynama) için kullanabilmek isteyen müşterileri çekeceği düşünülüyor. Fakat bu yeniliğin PlayStation 4 satışlarını ne kadar etkileyeceği ancak ürünler piyasaya çıktığında belli olacak.

Sony Xperia Z3 piyasaya çıktığında, bir önceki popüler model Xperia Z2 çok uygun fiyatlarla satın alınabilir olacak, buraya tıklayıp Xperia Z2 incelemesini okuyabilirsiniz.Burak N. Aydın

Burak N. Aydın iflah olmaz bir anime, manga, bilimkurgu ve oyun meraklısıdır. Yarı uzaylı, yarı Japon olduğundan şüphelenilmektedir. En sevdiği gezegen Trantor, en sevdiği içki “Pan-Galactic Gargle Blaster” ve en sevdiği kedi türü ise Betelgeusian'dır.