Kategoriler

Wii U İçin Super Smash Bros. Üç Günde 500,000 Sattı

Wii U İçin Super Smash Bros. Üç Günde 500,000 Sattı

Tüm ünlü Nintendo karakterlerini biraraya getiren Super Smash Bros. dövüş oyunu, Japonya’da üç gün içinde 500,000 adet satışa ulaştı.

Nintendo’nun şu anda Sony ve Microsoft’un yeni nesil konsollarındaki başarısı ile mücadele edebilmek için çok satan oyunlara ihtiyacı var. İşte Super Smash Bros. tam da böyle bir oyun oldu. Her türlü Nintendo konsol oyunundan çeşitli karakterlerin biraraya gelip kıyasıya dövüştükleri oyun, 21 Kasım’daki çıkışından beri neredeyse 500,000 kopyalık satış yaptı.

Nintendo’nun verdiği bilgiye bakılırsa oyuncular son olarak 6 yıl önce çıkan Super Smash Bros. oyunundan beri yenisini heyecanla bekliyorlarmış. Bu heyecanda Nintendo’nun uzun süredir oyunu çok başarılı şekilde pazarlaması, karakterleri ve oyun özelliklerini merak ettirici şekilde yavaş yavaş açıklaması da önemli rol oynadı.

Hızlı ve eğlenceli bir dövüş oyunu olan Super Smash Bros., ilk versiyonu ile piyayasa çıktığından beri milyonlarca satmış ve yüksek puanlar almıştı. Wii U için üretilen son oyun ise Metacritic’den 93 puanla kendi çapında bir rekor kırmış durumda. 3DS el konsolu için geçenlerde çıkmış olan versiyon ise 8 ve üzeri puanlarla tüm oyun basınından övgü kazanmıştı.

Görüntülenmeler:
7
İlgili etiketler:
· · · · · · · ·
İlgili Kategoriler
Haber · Konsol · Oyun Haberleri