Xbox Live ve PSN Saldırıya Uğradı! Xbox Live ve PSN Saldırıya Uğradı!
Xbox Live ve PSN, Türkiye saatiyle bu sabaha karşı DDoS saldırısına uğradı. Olayın, daha önce de Microsoft ve Sony’ye karşı saldırı düzenleyen Lizard Squad’ın... Xbox Live ve PSN Saldırıya Uğradı!

Xbox Live ve PSN, Türkiye saatiyle bu sabaha karşı DDoS saldırısına uğradı. Olayın, daha önce de Microsoft ve Sony’ye karşı saldırı düzenleyen Lizard Squad’ın düzenlediği belirtiliyor.

Lizard Squad, Business Insider’ın haberine göre geçtiğimiz hafta Microsoft ve Sony’yi, Xbox Live ve PSN’e saldırmakla tekdit etmişti. Saldırının zamanlaması oldukça manidar yalnız; zira pek çok kişi, Noel hediyesi olarak konsoluna kavuştuğu saatlerde Xbox Live’a ya da PSN’e bağlanamadı.

Sony ve Microsoft, saldırıdan sonra yaptıkları açıklamalarda olayın peşinde olduklarını belirterek müşterilerine sabırlı olmalarını dilediler. Xbox Live bu açıklamanın ardından yeniden yayına girse de, PSN hâlâ kayıp.

Güncellemeler olursa aşağıda yer vereceğiz.

Not: PSN‘e giremiyoruz.Yiğit Doğru

Bugünün donanımcısı, yarının aşçısı. Amatör fotoğrafçı aday adayı, İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Formasyon sahibi çevirmen.