2015 Yılının En Çok İstenen 10 Oyunu 2015 Yılının En Çok İstenen 10 Oyunu
2015 yılı oldukça verimli geçiyor ve bizi, yıl sonuna kadar bekleyen sayısız tatlı oyun var. Buyrun karşınızda 2015 Yılının En Çok İstenen 10 Oyunu 2015 Yılının En Çok İstenen 10 Oyunu

Video oyunlarına olan açlığımız yıllardır devam ediyor ve gün geçtikçe daha iyilerini bekliyoruz. Yapımcılar kimi zaman işlerini çok iyi yapsalar da bazen beklentilerimiz karşılanamayabiliyor. Tabii biz oyuncular oldukça aç gözlü yaratıklarız, genelde daha iyisini ister ve bazılarımız da “grafik de grafik” diye tuttururuz.

Eh, doğal olarak oyunun kalitesini sadece grafik olarak algılayanlar da var. Oysa ambiyans, hikaye, sunum ve müzik gibi önemli kavramlar da video oyunlarının bir parçası. Neyse, birçoğumuzun bildiği şeyleri satırlara dökmeyelim. Gelin bu yılın en çok istenen on oyununa beraber bakalım.

Batman: Arkham Knight

Fragtist-Batman-Arkham-Knight
DC evreninin epik karakterlerinden biri olan Batman, Rocksteady Studios’un eline geçtiğinden beri bambaşka bir kahramana dönüştü. Aslında özünde hala zeki ve karizmatik bir kahramanla başbaşayız. Arkham serisi oyun dünyasının en tatlı yapımlarından biri haline geldi. Son oyunumuz Batman: Arkham Knight ise bu sefer Batman’in karşısına daha zorlu bir düşmanı çıkartacak. Oyunun ismi nedeniyle sık sık Batman’in bir Arkham Knight olacağı düşüncesi ortaya çıkmıştı ancak durum şu ki Arkham Knight, ağzımıza tekmeyi basacak olan karakterin kendisi oluyor. Oyun, Unreal Engine 3 teknolojisiyle geliştirilmekte ve birkaç kere ertelenme haberleriyle yan yana anılsa bile kendisini bir şekilde sevdirecek gibi duruyor. Geç olsun, güç olmasın öyle değil mi? 23 Haziran tarihinde çıkacak olan aksiyon ve macera oyunu, PC, PS4, Xbox One platformlarında görülecek. Batman: Arkham Knight’ı daha güzel hale getiren diğer bir şey ise Batmobile! Batmobile bizim tarafımızdan kullanılabilecek bir araç ve yetenekleriyle daha büyük maceralara atılabileceğiz.

Batman: Arkham Knight Ön İncelemesi

Bloodborne

Fragtist-Bloodborne
PlayStation 4 platformlarında Mart ayında piyasaya çıkan Bloodborne, konsol aldırtacak oyunların arasında yer alıyor. Hem hikaye modu, hem de çoklu oyuncu tarafıyla yüzlerce oyuncunun hala bile satın aldığı oyunlardan biridir. Popülerliğinden hiçbir şey kaybetmeyince Bloodborne’u da bu listeye koymaya karar verdim. Açıkçası birçok oyuncuyu saatlerce konsola kilitleyen detaylı bir hikayeye sahip nadir oyunlardan biridir. Aksiyon yanına, rol yapma öğelerini yan yana koyun ve buna bir de Türkçe altyazı, açıklama ekleyin, elimize güzel bir oyun geçiyor. From Software’in oyunlarını daha önce oynadıysanız ve beğendiyseniz, Bloodborne’a mutlaka sahip olmalısınız. Korkmayın, sizi Demon’s Souls veya Darks Souls kadar zor bir oyun beklemiyor. Kabul etmek gerek, biraz zor ancak saç baş yoldurtacak kadar değil. Oyuna giriş yaptığımızda çok da detay sahibi olamasak bile birkaç saat sonra zamanın nasıl geçtiğiniz anlayamayacaksınız bile.

Bloodborne İncelemesiCeyda Doğan Karaş Editor in chief

86 doğumlu. Evli, mutlu, Tauren'li. Star Wars, Doctor Who, Yu-Gi-Oh ve Blizzard delisi. 93'ten beri video oyunlarıyla fazla uğraşıyor ve hayatı onların üzerine şekilleniyor. Korku, macera, psikoloji kitap ve animelerine bayılıyor. Koyu Beşiktaş taraftarı ve cosplay organizatörü. Ayrıca cosplay, vazgeçemediği hobilerinden sadece birisi.